Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért nem reformálják már meg...

Miért nem reformálják már meg a naptári névnapokat?

Figyelt kérdés
Minek van az, hogy egy névből van kb ötször névnap, amíg ritkább neveket meg fel sem tüntetnek. Szerintem csinálni kéne egy összegzést, a nevek gyakoriságából, és amennyi belefér, feltüntetni a névnapját, de egy nevet csak egyszer. Miért olyan bonyolult ez és kivitelezhetetlen?
2009. febr. 1. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem lenne nehéz, de szerinted ezt kinek kellene megcsinálnia? A névnapokat nem államilag jelölik ki, az csak szokás. Ha a katolikus egyház csinálná akkor a református, zsidó és ateista embereknek máskor lenne a névnapjuk?
2009. febr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
A több névnapos dolgokról annyit tudok mondani, hogy ezeket zömében a katolikus szentek ünnepének a napjával kötötték össze, és van olyan név, amit több szent is viselt, és máskor van az ünnepe, emiatt van egy évben többször is ahhoz a névhez névnap rendelve. Ami nem ilyen, azt nem tudom. Persze, meg kéne reformálni, hiszen vannak olyan névnapok, amik nincsenek is benne (pl. állítólag az én keresztnevemhez is 3 nap van, de én csak arról az 1-ről tudok, ami a magyar naptárakba be van írva).
2009. febr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

A névnap mindig az illető katolikus szent halálának napja. Nem azért találták ki, hogy te magad vagy családtagod ünnepeld.

Ha te ezen változtatni szeretnél, akkor írjál a képviselődnek, hogy nyújtson be törvényjavaslatot - ha mer. Megnézném, hogyan söpörné el a katolikus egyház 1 mp alatt.

2009. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Törölgetni mondjuk nem kell, van egy Ferenc nevű ismerősöm, és egyik legtöbb névnap ebből a névből van, ő mindet tartja, poénból, de a hiányzókat hozzá lehetne fűzni, legalábbis ami használatban van, minimum azért, hogy tudjuk, és ne itt kérdezgessenek az emberek, hogy X nevű valakik mikor ünneplik a névnapjukat :-) (pár napja láttam is ilyen kérdést)
2009. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
96%
Az utónévkönyvekben ez általában benne van. Ajánlom a Ladó-féle utónévkönyvet.
2009. febr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Nekem egy olyan naptáram van, amiben benne vannak a ritka nevek is, szóval amiket a legutóbb anyakönyveztek, azok is. Egy gyógyszergyártó cégtől kaptuk.
2009. febr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekem meg csak 1x van névnapom ( július 21, aki Sherlocknak képzeli magát nyomozza ki hogy hívnak :), de akinek több van az sem tartja meg mindet. A ritka nevek tulajdonosai meg általában utánanéznek ,h mikor van a névnap, ill. sokszor van egy másik keresztneve is, és az már ismertebb és annak tudja mikor van és akkor ünnepli.
2009. febr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinyomoztam! Dániel, Daniella, Ilma, Lőrinc, Angéla, Helén vagy. :-DDDD
2009. febr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Az első a jó válasz! (Dániel).
2009. febr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Részemről nem szeretnék olyan naptárat, amiben vannak Dzseniferek és még ki tudja milyen nevek. Külföldön nincs is névnaptár, mivel nem tulajdonítanak neki jelentőséget. Nálunk van, mert egyházi - katolikus -szokás. Szerintem szép, de... sem Arkhimédész, sem Dzsenifer és társai szentekről nem hallottam... Igaz, nem vagyok katolikus :-)
2009. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!