Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek honnan származik...

Szerintetek honnan származik a mondás? Ragyog mint a Salamon töke. Salamon töke mitől ragyogott?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Értem én, hogy tökről van szó, de azért szerintem mégsem tartozik a kérdés szervesen a teherbeesés kategóriába!:)))
2011. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
:D
2011. jan. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
biztos sokat mosta :DD
2011. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem Salamon töke aranytól ragyogott,mivel nagyon gazdag király volt,így még a t.kén is arany csüngött.Nem?
2011. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utánanéztem:


"Amikor utánanéztem, meglepődtem, hogy mennyire könnyű dolgom volt. Nem a bibliai bölcs királyig kellett visszamennem, hanem "csak" a mi Salamon királyunkig, akit Szent László királyunk a visegrádi alsóvár tornyába, a "Salamon torony"-ba záratott, és igen szigorúan őriztetett (Salamon, mint trónkövetelő és a német császár veje, hűbéri sorba vihette volna az országot.). A biztonság kedvéért az őrség éjszakánként töklámpásokkal (korabeli viharlámpa) világították ki a tornyot, hogy az esetleges mozgást észrevegyék. A Dunán hajózóknak a toronyban fénylő "Salamon töke" jó tájékozódási pont (meg beszédtéma) lehetett.


Honni soit qui mal y pense -


szégyellje magát, aki rosszra gondol! :)"

2011. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen salamon töklámpása.
2011. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
hát Lányok, én nagyon jót nevettem a válaszon :)
2011. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom a maximalisan kielegito valaszt! en tenyleg a t. -re gondoltam csak gondoltam esetleg borotvalja es azert ragyog! hi,hi,hi!
2011. jan. 28. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!