Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi köze van az embereknek...

Mi köze van az embereknek ahhoz, hogy egy lány nem akar szülni egész életében?

Figyelt kérdés
Miért piszkálják hogy de igen is szülj? Miért talán szégyen ha nem szül valaki? Ha a fiúknak nem kötelező a sorkatonaság, akkor a lányoknak sem kötelező szülni szerintem. Mindenki maga döntse el hogy akar-e lenni katona vagy akar-e szülni és senkinek semmi köze más magánéletéhez! Nem?
2011. febr. 1. 13:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan kik piszkálnak? Huszonévesen nem nehéz nemet mondani amúgy...
2011. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

mert az a társadalmi norma ha egy nő szül bizonyos kor után. magyarországon meg pláne mindenki mással foglalkozik, nem tisztelik a másságot, magánügyeket.

nyugati országokban sokkal rugalmasabbak az emberek és nem foglalkoznak ilyenekkel, tapasztalatom szerint legalábbis (külföldön élek)

2011. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok és van 1 éllettársam 10 éve együtt élünk és anyám meg apám piszkál, hogy unokát akar, de én nem érzem azt hogy akarok gyereket. A szomszédok mindíg kérdezik hogy gyerek mikor lesz, meg már azt hiszik meddő vagyok közbe nem is csak egyszerüen nem akarok gyereket de hiába mondom nekik. Ha meg azért szülnék hogy másoknak megfeleljek, félek nem fogom úgy szeretni azt a gyereket mint ha én szívből szülném meg. Az élettársam se akar gyereket és jól meg vagyunk, vele nincs gond.
2011. febr. 1. 14:02
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha ennyi évesen nem akarsz, és nem vágysz nő ként gyerekre, még valamikor sem, az a te BAJOD.

A sorkatonaság és a gyerekválalás közt meg ne húzz párhuzamot, mert elég nagy a szakadék.

2011. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Akkor meg mi a gond? Elengeded a füled mellett a sok szöveget.Idővel úgyis abbahagyják,mert rájönnek feleslegesen koptatják a szájukat..

De ha nem bírod ki,akkor rögtön,hogy elkezdik mondani a szöveget állítsd le őket,és vágj a szavukba hogy

" Figyelj,mert csak egyszer mondom el! Nem akarunk gyereket..Ha nektek kell akkor szüljetek.én nem fogok"

Párszor elmondod,és leszállnak rólad ennyi..

2011. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, és látod az utolsó előtti is azt mondja hogy az én bajom, de nem hinném hogy bajom származna belöle mert mi bajom lehetne. Mondtam már nekik hogy nem akarok gyereket de a szomszéd nő 60 éves és azt mondta neki is mindíg rágták a fülét meg kénytelen volt férjhez menni mert abban az időben a nők nem dolgozhattak el voltak nyomva és szülni is muszáj volt nem úgy mint most. A gyerekét emiatt sokszor verte mert nem szerette, szülés utáni depressziója volt mert rá kényszerítették a gyereket hogy szüljön, csak akkor még nem is tudták hogy van olyan hogy szülés utáni depresszió.

Szóval én nem akarok és a párom se akar és boldogok vagyunk, csak e körülöttem lávő emberek idegesítenek minket de föleg engem mert nekem mondják. Sőtt volt aki azt mondta a páromnak hogy :

-Nem vagy férfi mert nincs gyereked biztos nem tudsz b@szni!

...és ez annyira rosszul esett neki!

Mások miatt meg nem akarunk gyereket.

2011. febr. 1. 14:18
 7/19 anonim ***** válasza:
58%

Nézd,én nem foglak sajnálni,hogy ilyen helyzetben vagy..

Nem akartok gyereket ,és kész..Nem kötelező szülni,és nem ti vagytok az egyetlen olyan ember aki szintén nem akar..

A barátnőmék sem akartak..Őket is piszkálták..Ők megunták,így elköltöztek,és most senki nem zaklatja őket.

Egyébként a barátnőm annyira nem akart gyereket,hogy 38 évesen tavaly rájött,hogy kimaradt valamiből ami most hiányzik neki.Így tavaly mégiscsak megszületett a kislányuk..Ma ő a legboldogabb anyuka,bár most meg az a gondja,hogy ő már nagymama korba fog lépni amikor a lánya tinédzser lesz.De nem bánta meg,hogy szült..

Szóval soha nem mond hogy SOHA,mert nem ismered a jövődet..:)

2011. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%
Tipikus magyar duma. Engedd el a fuled mellett. Nevesd ki oket.
2011. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%

Majd mikor vén trottyos leszel és éldegélsz a kis nyugdíjadból és a kórházi szolgáltatásokat már nem tudod kifizetni(mert ugye nem nehéz előre látni hogy fizetős lesz az egészségügyi alapellátás is) akkor majd jól jönne annak a gyereknek a segítsége, mikor már a klozetra sem tudsz kimenni.

Amúgy meg nehogy azt hidd mindenki a te életeddel van elfoglalva, nagyívbe le..... hogy lesz-e gyereked,csak szívességből kérdezgetik, vagy bántásból mutogatnak rád,de a lényeg hogy nemigen érdekel senkit.

2011. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, de egyeseknek nem elég izgalmas az élete, hogy azzal foglalkozzanak, ne pedig másokéval.. Ne foglalkozz velük. Engem is eléggé idegesít mikor jönnek azzal, hogy ó majd meggondolom magam (19 vagyok), majd fogok akarni.. Persze, nyilván ők sokkal jobban tudják mit gondolok a témáról. Nem szoktam bővebben kifejteni az indokaimat, általában annyit mondok, hogy nem érdekelnek a kisgyerekek. Holott inkább undorodom tőlük, főleg a kisbabáktól, meg az egész terhességtől, ja, és még a szex sem érdekel egyáltalán, tehát talán valamennyire érthető miért nem osztom meg ezeket mindenkivel. De mondom, nyilván mindenki telepatikus képességekkel rendelkezik, és egészen a tudatalattimig belátnak, ahol titokban vagy 4 gyerekre vágyok.
2011. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!