Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit jelent az, hogy "világpolg...

Mit jelent az, hogy "világpolgár" valaki? Ez valami kitüntetett státusz esetleg filozófiarendszer, vagy mi?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:

kozmopolitizmus:


világpolgárság; nem a saját haza, hanem az egész emberiség érdekeit szem előtt tartó felfogásmód


[ [link]

2011. febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jé, én azt hittem, hogy utazó...sok országban / városban otthon érzi magát, sok helyen élt már, beszél nyelveket, intelligens, művelt, nyitott stb... én ilyesmire gondoltam.
2011. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

A gyakorlatban kb annyi, hogy nemzete(ke)n kívülállónak tartja magát. Aztán persze megy a hőbörgés, hogy ennek megfelelően nem fogadják be sehol, holott önmagukat zárják ki a közösségekből.


A poén, hogy emiatt tényleg "kitüntetettnek" képzelik magukat.

2011. febr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
zsidó népszokás ez eredetileg
2011. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

"A gyakorlatban kb annyi, hogy nemzete(ke)n kívülállónak tartja magát. Aztán persze megy a hőbörgés, hogy ennek megfelelően nem fogadják be sehol, holott önmagukat zárják ki a közösségekből."


Szerintem inkább te hőbörögsz. Nyugodj meg, jobban érzik magukat a bőrükben, mint sokan a nemzeti gőgjükkel!

2011. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Olyan személy, aki az egész világ polgárának érzi magát, pl. mert állandóan úton van, nincs lakhelye, amihez speciálisan kötődik. Üzletemberek, tudósok között vannak ilyenek, pl. a pénzügyi elitben, akik repülőtereken és luxushotelekben meg jachtokon töltik az életüket, és életformájuk hasonló, akár New Yorkban, akár Frankfurtban, akár Dubaiban, akár Rióban vagy Párizsban vannak éppen (természetesen általában ezek között a helyek között ingáznak).


2. A német filozófiában (mondjuk Kantnál) egyszerűen az embert jelenti, aki a "világ polgára", tehát önmagára emberként tekint és emberiségben gondolkodik, az ember és világ viszonyát vizsgálja. Van Kantnak egy tanulmánya, valami olyasmi címmel, hogy a történelem világpolgári szemszögből, ez a történelmet általában, tehát az embernek a világhoz való viszonyát és az emberi társadalom általános fejlődéstörvényeit vizsgálja, nem ennek vagy annak az országnak a történetét.

2011. febr. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!