Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Olyan jétékokat várok amiket...

Olyan jétékokat várok amiket régen játszottak kint a szabadban (pl:fogócska, bújócska stb. ) írnátok ilyeneket?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 14:42
1 2
 1/20 anonim válasza:
kidobós,mi pl kiskorunga suhingáztunk ( hajlékony botra sár és agyadneki :D )
2011. febr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
ja meg persze a köpőcsövezés
2011. febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Meg volt az a nem is tudom hogy hívják... Megvan az ugróiskola:-))
2011. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

számháború,

adj király katonát,

tűz, víz, repülő (bár a földön fetrengés miatt nem a legjobb szabadtéri játék :) )

Kinn a bárány, benn a farkas,

cicázás :)

ugrálóköteles játékok,

gumizás :D [link]

várméta és egyéb labdajátékok.

golyózás



:)

2011. febr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Azt ne mondjátok, hogy a mai gyerekek nem játszanak ilyesmit :O
2011. febr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én 18 vagyok, és amit kettővel előttem irtak játékokat azokat mind imádtam kiskoromban, de 10 éves hugom felét se ismeri, és ha ilyen játékra akarom " tanitani " kinevet...
2011. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
amerikából jöttem szobor fogó. azt amit az első írt azt sütyün gatyának hívtunk ijet a jenky zulu című filmben is csin ha jól emlékszem. eggy érintő, kidobó ,stb a többit már le írták
2011. febr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
az előző vok nem régibe láttam valamiii újjat botokkal csin valamit meg számolnak benne de nem tom miaz .
2011. febr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Mókusok, ki a házból! - Mi régen sokszor játszottuk.


Egyébként a mai gyerekek nagyrészt ugyanezeket csinálják. Engedj ki az udvarra egy csapat alsóst, biztos, hogy a fiúk focizni kezdenek (bármivel), a lányok meg vagy fogócskáznak, vagy sétálnak, vagy összevesznek azon, h mit játszanak :) Szerencsére a világ ilyen tekintetben nem sokat változott.

2011. febr. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

jaaaj apááám, a gumizás!!! :D kb semmilyen szabályra nem emléxem belőle, de általánosban minden szünetben toltuk :DDD

ja, és egyke lévén, én is a széklábbal meg csóri nevelőpaum bevonásával próbáltam otthon hülyéskedni :D

régi szép idők :DDD

23l

2011. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!