Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szlovákoknál mit jelent az...

Szlovákoknál mit jelent az "ova" amit a magyar vezeteknevek után tesznek? Miért teszik oda egyáltalán?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A nőknek teszik oda, szóval azt jelöli, hogy nő az illető.
2011. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Pontosabban -ová, és a nok vezetékneve után írják, hogy tudják, ki no és ki férfi. A kisebbségeknek viszont joguk van anyanyelvukon írni a nevuket, pl. nem Anna Nagyová lesz a személyiben, hanem Anna Nagy.
2011. febr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
Valóban, ahogy az előttem szólók írták már, az a nő megjelölése. Utolsó kommentelő: Kicsit furcsa hallani, h "kisebbség" a magyar, amikor Szlovákia felében magyarok laknak, a másik felében meg Csehek-Lengyelek és a többi nép...:D
2011. febr. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A magyarok aránya valamivel kevesebb, mint 10%, ez azért nem a lakosság fele :) A tobbi itt élo nemzetiségrol nincs infóm, de néhány hónap múlva lesz népszámlálás, az után tobbet fogok tudni. Második voltam :)
2011. febr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Valóban a lányt jelöli :) Szlovákiai vagyok és nekemis ott az -ová a nevem végén :) Viszont édesapámnak és a bátyámnak nincs :) mivel ők férfiak, nekik nem kell hozzá semmi, úgy van a nevük, ahogy valójában :)
2011. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!