Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi jelent számotokra a nemzeti...

Mi jelent számotokra a nemzeti hovatartozás?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Nekem csak a magyar nemzet jelen is valamit. Az aki szerintem más nemzethez vallja magát és "elfelejti" a magyar szokásokat és megveti a magyarságot gerinctelen ember!
2011. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Számomra elsősorban kulturális tőkét. Mondjuk ez nem gátol meg abban, hogy külföldön átvegyek számomra szimpatikus szokásokat, de a sajátjaim közül a nekem fontosakat nem szüntetném be, bárhol is éljek. Viszont arra sem vagyok hajlandó, hogy más nemzetek szokásairól, hagyományairól megvetően beszéljek, lenézzem, pusztán csak azért, mert eltér a mieinktől. Pl. meg tudok őrülni attól, amikor Angliában élő és dolgozó magyarok kerek perec kijelentik, hogy angol konyha gyakorlatilag nem is létezik, annyira sz*r. Miért lenne sz*r? Egyszerűen csak más. Én pl. kimondottan kedvelem. Azért, mert a magyar konyhának más az ízvilága, nem értem, miért kell értéktelennek nyilvánítani más nemzetek konyháját. Ha valakinek nem ízlik, akkor nem ízlik neki, de azért szerintem állati pökhendiség azt gondolni, hogy mi magyarok vagyunk a világ közepe. Az ételeink, szokásaink nagy részét amúgy is azért szeretjük, mert egyszerűen ezt szoktuk meg, és nem azért, mert magyarok vagyunk.
2011. márc. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kosz a valaszokat. magyarbol kaptunk eg olyan hazit, hogy keszitsunk felmerest evvel a kerdessel szemben
2011. márc. 12. 14:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
En kulfoldon elek es buszke vagyok ra, hogy magyar vagyok. Rengeteg kulturalis erteket kaptam ezaltal (magyar konyha, szokasok). Szerintem ez fontos. Nincs azzal baj, ha valaki ezek melle felvesz kulfoldi szokasokat is, hisz kiegeszitik egymast.
2011. márc. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!