Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Várhatóan mikorra fog befejező...

Várhatóan mikorra fog befejeződni a cigányok integrációja?

Figyelt kérdés
Nem flame-elni akarok, főleg társadalmi statisztikákban jártasak véleményére lennék kíváncsi. És kérem ne mondja senki, hogy nem létezik integráció, az szerintem pl. elég nagy jelentőséggel bír, hogy a 70-es években több mint 50% volt az analfabetizmus a cigány népességnél, ma ez azért már eléggé lecsökkent.
2011. márc. 22. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy nincs integráció, de szerintem ez nem egy olyan folyamat, amit valaha is 100%-osan befejezettnek tekinthetünk. Főleg azért, mert az érintettek (szerintem) nem akarják. Én inkább nyelvészetileg vagyok jártas a témában, nem tudom ez mennyire érdekel, de a nyelvhasználatukon is látszik, hogy nem szeretnének beolvadni.
2011. márc. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sokat kell még képezni őket ahhoz. Szerintem még min. 10-20 generáció, utána viszont már nem kell integrálni őket, mert annyian lesznek, hogy inkább a magyarokat kell integrálni közéjük.
2011. márc. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első: érdekel a dolog! Én azt vettem észre, hogy majom módra átvesznek 1-2 választékos kifejezést, és elkezdik használni anélkül, hogy értenék a jelentését v. összefüggéseit. (lásd Mónika show) De ez inkább a beolvadás felé megy, nem?
2011. márc. 23. 00:23
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Most majd mehet a lepontozás, de a cigányintegráció hiánya a magyar kormány hibája. A cigányok régebben olyan szakmájuk volt, ami az ipari forradalom és a gépesítés lezárultával megszünt létezni. Se képzettségük, se munkájuk semmilyük nem volt. Így nem csoda, hogy a bűnözést választják. A magyar kormány hibája azért, mert az eddigi 20 év, de lehet hogy mégtöbb idő alatt a romaintegrációra szánt pénzeket lenyúlta és sz.art bele az egészbe. Őket csak az oktatás emelhetni ki ebből a közegből. Volt jópár roma ismerősőm, érdekes velük semmi baj nem volt, mert magyar környezetben nőttek fel és kaptak oktatást és munkát. A falunkban az egyik nagyvállalkozó cigány.

Szóval az integráció időtartama a kormánytól függ! Mostmár égető volna, de mint mindig most is tesznek rá magasról, megy a kibúvókeresés. És közben az igazi problémákra tesz a kormány, arra megy most a legtöbb energia miként is lehet visszatérni a királyságra. Mert ugye a királyunk populista és úgy látszik az ország 2/3-át az érdekli mekkora nagy táltorskirály, turul, nagymagyarok vagyunk, nem az igazi problémák, mondjuk, hogy nem lesz több magyar.

2011. márc. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tetris ***** válasza:
100%

Számos szakma megszűnt, ahogy halad előre az emberi fejlődés. Ma már alig van suszter, kerékgyártó, fafaragó, nemezkészítő,.. stb. Azok, akik valaha ezeket a szakmákat művelték, azok vagy megtanultak egy új szakmát, vagy már elhaltak.

A cigányok nem tanultak meg egy új szakmát se, sőt még az általános iskolai tanulmnyaikat se mind fejezték be. Pedig rézművesre, ószeresre, teknővájóra már nem lesz szükség. Ahhoz, hogy ez a népség felemelkedhessen, az is kellene, hogy ők is akarják. Ne csak várják, hogy majd helyettük valaki dolgozik, hanem ők is dolgozzanak, tanuljanak. Miért nem teszik? Miért mutogatnak mindig másra? Egyetlen olyan nép sincs a világon, amelyikkel annyi baj lenne, mint velük. Nem véletlenül utálják őket mindenütt.

2011. márc. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor, ha a Jobbiknak lesz 2/3-a...
2011. ápr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd ha újra eljő Adolf Hitler.
2011. dec. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

03-23 11:52

A kormány és a cigányság együttesen hibás, de azért, mert a kormány a segélyek miatt túlzott mértékű szaporodásra ösztökélte őket, azok meg hozzászoktak, hogy csak szülni kell és jön a sok segélypénz, a gyerektöbblet becsülettel történő emberré nevelésével meg nem törődtek. Ha ez a felesleges szaporulat nem létezne, nem kellene reménytelenül integrálni sem a korcsokat. Akik meg normális nevelést kaptak közülük, és hasznos tagjai lettek a társadalmunknak, őket nem kell integrálni. Rájuk nézve sértő is, ha egy kalap alá veszik őket a felzárkóztatandóakkal, mivel ők is cigányok. Tehát cigány-integráció nem is létezik ilyen alapon, állati(őskori vandál szinten megrekedteket meg mint tudjuk nem lehet beilleszteni normális emberek közé normál életmódra bírva őket.

2011. dec. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!