Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A tesitanárok miért nézik le...

A tesitanárok miért nézik le azokat, akik nem született sportemberek?

Figyelt kérdés

Én pl. mindig mindenhol a legkisebb voltam, még most is viszonylag alacsonynak és nagyon vékonynak számítok, egy nyüzüge vagyok. Sosem érdekelt túlzottan a sport, sok mindent csináltam, de semmit nem versenyszerűen. Egyszerűen nem erre termettem. Az eszem kiváló, mindig legjobb tanuló voltam, most is van olyan, amiben még az iskolában is élvonalban vagyok. Amolyan igazi "okoska" voltam mindig is.

A tesitanárt (aki az "okoska" oldalamat amúgy nem nagyon láthatja) miért zavarja, hogy én nem vagyok egy vezérhím? Mindig is másodrendűnek fogtam fel a fizikumot az ésszel szemben. Az agyát bárki kiművelheti, aki foglalkozik vele (jó, mások az adottságaink valamennyire ebben is), de azon, hogy nekem még 18 évesen is ilyen satnya alkatom van, én ha a fejem tetejére állok, se tudok változtatni. Hízni nem hízok, étvágyomárki kiművelheti, aki foglalkozik vele (jó, mások az adottságaink valamennyire ebben is), de azon, hogy nekem még 18 évesen is ilyen satnya alkatom van, én ha a fejem tetejére állok, se tudok változtatni. Hízni nem hízok, étvágyam sincs, és a magasságomon se tudok változtatni. Nincs túl sok labdaérzékem. És a f*szom tele van vele, amikor gúnyolódik. Tehetek én erről? Sose gyakoroltam pl. a focit. Amit szeretek, abban jó vagyok.


2011. ápr. 9. 23:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kicsit összevissza lett, mert másolnom kellett emiatt a szar kurzor miatt (eltűnnek a betűk, ha megpróbálok visszamenni és szerkeszteni rajta). Remélem, azért nagyjából érthető.
2011. ápr. 9. 23:08
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de te azt írtad, hogy az eszén bárki tud változtati. Bocsánat, de az IQ nem fejkeszthető, a testalkatod sokkal inkább. Okosabb nem lehetsz edzéssel, ha viszont zavar a testalkatod azon könnyen tudsz változtati. Ez a véleményem.
2011. ápr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Mintha magamat látnám sok évvel ezelőtt. Kiváló tanuló voltam általánosban, és testnevelésben inkább az erőfejlesztés ment, de szekrényugrásban, gyűrűn, magasugrásban, korláton, tehát szertornában általában olyan béna voltam, mint egy krumpliszsák. Kötelet mászni soha nem tanultam meg, mivel 0 érzékem van hozzá. És hogy őszinte legyek, büszke is vagyok rá... A tornatanárom gyűlölt, rendszeresen megalázott a többiek előtt. Azóta szereztem több diplomát, több idegen nyelven beszélek folyékonyan, de a sportra annyira allergiás vagyok, hogy ha meghallom a sporthíreket a rádióban, azonnal átkapcsolok, az újságban lapozok kettőt a sportrovatnál, és ha egy darab sportolót meglátok vagy meghallok nyilatkozni, rögtön csatornát váltok.


A te tornatanárod is efféle pedagógusok gyöngye lehet. Ne törődj vele. Az ilyen agyatlan balfékek dobálták le annak idején a csecsemőket a Taigetoszról, korbácsolták a rabszolgákat a piramisépítésnél és kínozták a náluk ezerszer okosabb vádlottakat az inkvizíciónál. Csak annyira törd magad nála, amennyire okvetlenül muszáj. Gondolj arra, hogy sokkal többre fogod vinni az életben, mint ő.

2011. ápr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Elsőnek:


Az IQ csak egy dolog. A műveltség, a tudás bővíthető.


Abban igazad van, hogy a test edzzhető, de vannak olyan emberek, akiknek minimális változáshoz irreálisan sokat kell(ene) teljesíteniük, és nincs valódi motivációjuk.


Kérdező: Nem tudsz felmentést szerezni? Ha nem, akkor csináld végig az órákat, fogd fel úgy, hogy túl kell élni és kész!

2011. ápr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Én általános iskolában imádtam a tesit, egyszerre három csapatban sportoltam, három ágon, tesi szakra készültem, vagy legalábbis olyan helyre ahova jó fizikum kellett. Gimiben annyira gáz tanárt kaptunk ki, hogy már hányingerem van, ha csapat vagy kötelező jellegű sportról van szó. Futni csak akkor szerettem ha saját tempóban edzhettem, az hogy mellettem állt egy szőke beképzelt, egos nőszemély, és dirigált hogy ezt csinálom sz*rul meg azt kioktató stílusban, csak ingerültté tett, és ugyan SOHA egyetlen tanárral sem voltam tiszteletlen, neki rengetegszer visszapofáztam. Utálom ha kioktatnak, utálom ha versenyfutót akarnak faragni belőlem, amikor a hármassal is bőven megelégszem, utálom azt a stílust, amit megengedett magának, utáltam, hogy ezerszer elmondta, hogy a sport és a kitartás agyban dől el, és mivel én ilyen könnyen feladom, soha semmire nem fogom vinni az életben... Én úgy éreztem ha ő megengedheti ezt a stílust akkor én is megengedhetem. Soha életemben nem utáltam annyira tanárt, mint őt, és most egyetemen inkább eljárok úszni heti kétszer, de tesi órán bármi is megy, én a rossz emlékeknek köszönhetően ezer százalék hogy nem járok be. Igen is kitartónak érzem magam, és minden vágyam, hogy osztály/évfolyam találkozón legyen mit a képébe dörgölnöm, amit ő 40 év után sem tudott felmutatni.
2011. ápr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is lenéz, meg gyakran megaláz.
2011. ápr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 yuda ***** válasza:
100%

Távolról sem akarom felmenteni a tanárod -és sajnos nincs egyedül... de lássuk mi lehet mögötte:

- tesitanár a testtel foglalkozik, minden más tanár az észbeli dolgokkal- emiatt különbözik nagyon, mert amíg mondjuk egy matektanár a logikát fejleszti, de az összes tantárgy is elméleti- addig a testnevelés majdnem kizárólag fizikai (persze lehet fegyelmet, kitartást stb.) -mindensetre ezért lehet a különbség.


Ő nem tud mást osztályozni, pontosabban fogalmazva tudná osztályozni legalább az akaratot, a hozzáállást (nem a sikert, hanem látja hogy akar, de nem tud úgy teljesíteni)gyengébb testalkatúaknál- így lenne igazságos, de meghalt Mátyás király, oda az igazság :D

2011. ápr. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, egyet értek veled, viszont figyelembe kéne venni, hogy úgy ahogy mondjuk a matek tanárt sem kifejezetten érdekli (vagy legalábbis nem csinál belőle ekkora problémát), hogy valaki kettessel megy át vagy ötössel, úgy nem kéne a tesi tanárnak sem élsportolót faragnia mindenkiből! Én sosem mondtam azt, hogy bele sem vágok egy feladatba, sőt... sosem adtam fel. Az hogy az 2000 métert nem szuperszónikus sebességgel futottam le kb hatos érdemjegyre, olykor meg kellett állnom, attól a 3-asba bőven bele estem és ezzel elégedett is voltam. Az előző tesitanárom futásnál bátorító szavakat használt, elmondta hogy mit csinálok rosszul, de érezni lehetett rajta a segítő szándékot, míg a gimis tanár a lealázó stílusban szó szerint a diák képébe vágta, hogy mennyire szar, még futni sem tud jól, akkor mi másra lehet képes az életben stb... Egyértelműen vannak jó tesitanárok is, nem erről van szó, de tényleg akad olyan is, aki idegbeteg... Fel kéne fogniuk nekik is fel kéne fogni, hogy emberekkel dolgoznak, és nem állatokkal, bár én még azokkal sem beszélnék így! Nem vagyunk egyforma képességűek valaki sportban jó, valaki matekban, valaki töriben... szerintem értékelni kéne hogy egyáltalán próbálkozik valaki azon az ágon, ami nem az erőssége...
2011. ápr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Érdekes, én pont a szertornában vagyok nagyon jó. A labda- és csapatjátékok nekem nem mennek, viszont a szertorna, ahol a saját sólyommal kell operálnom, nagyon jól megy. Kötélmászásban is az egyik legjobb vagyok, mert a saját súlyomhoz képest jó kis izomzatom van. A problém az, hogy a súlyom kicsi, tehát az abszolút izomzatom nem sok máséhoz képest, tehát súlyemelésben, meg ilyenekben nem vagyok jó, viszont húzódzkodásból többet csinálok bárkinél, mert erős vagyok a saját súlyomhoz képest. Egyébként szívós is vagyok, van akaraterőm, így a futásban se vagyok annyira rossz. Viszont a csapatjátékokban nagyon béna vagyok.



A tanár egyébként nem annyira rossz, mint ahogy itt gondoljátok az alapján, ahogy leírtam. Kiváló szakember, ért nagyon a testneveléshez, és állandóan poénkodik. Igazából tulajdonképpen bírom, mert mindenkinek szokott vicceseket beszólni és jót röhögünk rajta. Sok dologban nagyon igaza van, például abban, hogy a mai tizenévesek egyre kevésbé tudnak futni, mozogni. Nem csodálom, hogy leoltja őket, amikor az elsős osztályok közül bejönnek ezek a számítógép előtt nevelkedett cigis gyökerek, akik 200 métert nem tudnak lefutni.


Ami nem tetszik az az, hogy valahogy ennek ellenére látom rajta, hogy bizonyos embereket egyszerűen többre tart (én így látom). És itt most nem csak a fizikumról van szó. Én egy érzékenyebb típus vagyok, nem vagyok egy sörivó csajozógép és ez látszik rajtam. Valahogy érzem, hogy emiatt jóval kevesebbre tart, mint egy miniatűr-Brad Pitt faszagyereket, aki nagydumás és mindig elmegy kocsmázni, tipikus flegma hülyegyerek (egy létező osztálytársamat írtam le). Egyik legjobb barátom meg az iskolai kosárcsapat sztárja, elképesztően tehetséges. Másik osztálytársamnak a küzdősport a mindene, egész élete e körül forog. Nekik garantáltan nem szól be, még poénból sem. De mondom, nekem nem is ezzel van a bajom, mert látom, hogy mást is leolt és ráadásul poénosan, de látom, hogy egy kicsit kevesebbr tart, mint mást. Amúgy az még jobban zavar, hogy van egy-két gyökér az osztályban, aki k*rva viccesnek találja, hogy nem tudok focizni...

2011. ápr. 10. 11:59
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nyomd meg az Insert gombot, az a delete fölött van :D akkor nem törlődik ki, ha visszamész a kurzorral :D
2011. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!