Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Amerikában tényleg nincs 13....

Amerikában tényleg nincs 13. emelet az épületekben és 13. sor a repülőgépeken?

Figyelt kérdés
Ezek tényleg ennyire hülyék? Sose fog felnőni az emberiség?
2011. ápr. 21. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
igaz. Most mibajod van vele? ez egy szokás, gondolom neked is van vmi h.lye szokásod
2011. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Sok butaság van amit az amerikaiak majmolnak.Pld a milliárdot billiónak mondják.
2011. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Tényleg. És? Zavar? Ne nézz oda... Mo-nak tényleg nincs egy rendes kormány az élén? Mikor fognak felnőni a választók?
2011. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Most mibajod van vele? ez egy szokás, gondolom neked is van vmi h.lye szokásod"


Hülye szokásaim azok lehet, hogy vannak, de ez nem egy hülye szokás, ez egy BABONA. Nem hiszem el, hogy itt tartunk a 21. században. A középkorban ez még oké volt, most már elég gáz. Egy ilyen államra nem lehet felnézni. Hogy hihetünk ilyen baromságokban az űrkutatás, a nanotechnológia, a géntechnológia korában? Ez nem olyan, mint a vallás... ennyi erővel attól is berezelnek az amerikaiak, ha átmegy előttük egy fekete macska? Hülye angolszász kultúra...

2011. ápr. 21. 12:37
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem már kicsit unalmas, hogy a "hülye, buta, idióta" Amerikát szidja mindenki. Nézzetek már rá a kis szaros országunkra. Mivel vagyunk értelmesebbek? Minden szart, ami onnan jön átvesszük, és kétszer olyan szarul adjuk elő.


A Lehetetlen küldetésből (ez igaz pont nem volt rossz, szóval itt a jóból csináltunk valami kritikán alulit) csináltunk "Ezek megőrültek" névre hallgató szennyet.


Emberek százezrei nézik a csaló világot. Egy undorító műsor. Mégis nagymamák, kismamák, tanárok, diákok stb. nézik. A szereplők rém buták, még írni sem tudnak, beszélni meg csak összevissza. De a hű de értelmes magyaroknak ez kell.


Sorolhatnám estig is, de nincs értelme. Persze most éppúgy általánosítottam, mint az Amerikát szidalmazók.


Egyébként igen, így van náluk. Ha kicsit megnézed a mi szokásainkat, akkor találsz ennél nevetségesebbet.


A hozzászólásomból az jöhet le, hogy nem szeretem ezt az országot. Ez nem teljesen így van. Csupán nevetségesnek tartom, amikor az egyik idióta szidja a másikat.

2011. ápr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Csak az a különbség, hogy az egyik idióta csóró, a másik meg tele van dohánnyal (nem egyes emberekre lebontva értendő). Ezek szerit az ő idiotizmusuk mégsem annyira primitív? Minden koponya oda megy, ahol szabadon dolgozhat, ahol elismerik és megfizetik a munkáját, ha jól végzi el.


Lehet szidni Amerikát a sok irigy fajankónak!

2011. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Sztem kár ezen rugózni. Én sem szeretem az angolszász kultúrát, de ez pont egy olyan szokás, ami nem oszt, nem szoroz, nem sok vizet zavar sem ide, sem oda.


Mellesleg énszerintem ez nem is az angolszász kultúra hozadéka...sokkal inkább az, hogy a 13-as szám a templomosok feloszlatása és kivégeztetése miatt lett szerencsétlen szám a közhiedelemben (Jacques de Molayt péntek 13-án égették el). A legtöbb szabadkőműves a templomosoktól eredezteti magát (persze ez a valóságban nincs így, mivel semmi közük sem volt hozzá, de a hagyományaik így tartják)...na és ha most figyelembe vesszük, hogy az USA alapítói majd egytől egyig szabadkőművesek voltak, akkor értelmet nyerhet az egész.


Vagyis egy szabadkőműves hagyományra való emlékezésről lehet szó, semmint babonáról.

(Kötve hiszem, hogy a komoly emberek ott is hinnének az ilyesmiben).

2011. ápr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem csak amcsiban, hanem tobb orszagban sincs, pl. Australia. Az azsiaiaknak a 4-es az ilyen. Ok nem vesznek 4-es szamu hazat peldaul.
2011. ápr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 yuda ***** válasza:
91%

Ahogy átfutottam, még senki nem írta le a valódi okát:

Nem az amaerikaiak ilyen hülyék, vagy ennyire babonásak, hanem jó üzleti érzékkel rendelkeznek-és észrevették, hogy a sok babonás ember nem fog beülni 13.sorba, 13. emeletre nem száll meg- így azt kihagyták: átírták pl. 14-nek így senkinek nem lehet már probléma és bevételtől sem esnek el.

2011. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Szerintem már kicsit unalmas, hogy a "hülye, buta, idióta" Amerikát szidja mindenki. Nézzetek már rá a kis szaros országunkra. Mivel vagyunk értelmesebbek? Minden szart, ami onnan jön átvesszük, és kétszer olyan szarul adjuk elő. "



Bizonyos emberek igen. De rengeteg értelmes ember van ebben az országban.



"A Lehetetlen küldetésből (ez igaz pont nem volt rossz, szóval itt a jóból csináltunk valami kritikán alulit) csináltunk "Ezek megőrültek" névre hallgató szennyet. "


Nem én csináltam. És nem is néztem.


"Emberek százezrei nézik a csaló világot. Egy undorító műsor. Mégis nagymamák, kismamák, tanárok, diákok stb. nézik. A szereplők rém buták, még írni sem tudnak, beszélni meg csak összevissza. De a hű de értelmes magyaroknak ez kell. "


ÉN nem nézem. Erre megesküszöm neked, akkor is, ha azt hiszed, csak dacból írom. Nem. Soha egyetlen részt sem láttam és teljesen egyetértek azzal, amit írsz. Igen, sok embernek ez kell, emögött egy pszichológiai jelenség áll: az emberek szeretnek maguknál butább és rosszabb életű embereken röhögni, hogy a saját helyzetüket feledjék. De sok hozzám és hozzád hasonló értelmes embert ismerek, aki szintén utálja.



Nem tudom, engem valahogy akkor is sokkol, hogy a 21. században egy fejlett államban ilyen babonákban hisznek emberek. Magyarországra vonatkozóan egyébként milyen példát tudnál írni? Konkrétan babonára gondolok, amit ténylegesen elhisznek az emberek.

2011. ápr. 21. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!