Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szokásos: Ki az "igazi"...

Szokásos: Ki az "igazi" magyar? Szerintem nem feltétlenül akinek a nagyszülei magyarok voltak, hanem akinek az unokái is azok lesznek! Egyetértetek? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt már leírtam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


Egyébként amit leírtál, azzal egyet értek.


Az ötödik lovas

2011. ápr. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Nálam az a magyar, aki annak vallja magát.
2011. ápr. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Van nálunk egy olyan helyzet, persze nem csak nálunk, hogy az országot ez államlakotó nemzetről nevezték el Magyarországnak. Így ennek minden polgára magyar, de nem mind tartozik magához a magyar nemzethez is.


Hogy egy példát hozzak. Nagy Britanniában mindenki brit, de nem mindenki angol. Vannak skótok, írek, walesiek.


Az a magyar, aki magyaroktól származik.


Az igazi magyar megint egy érdekes kifejezés. Én ez alatt azt érteném (ha használnám), aki nem csak a magyar nemzethez tartozónak született, de akként is nevelkedett és él. Tehát igazi magyarnak lenni nem olyan egyszerű, hogy beleszületünk egy magyar családba, pláne nem, hogy ide születünk Magyarországra.

2011. ápr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy igazi magyar nem különböztet meg "igazi", "félig igazi", "nem igazi", és még ki tudja milyen magyarokat. :) Valaki vagy magyar, vagy nem. Pont. Ha véletlen nincs ellentét, akkor kreálunk magunknak, egyesek nem nyugszanak addig, amíg nem tudnak valakiket utálni...
2011. ápr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt utálatról egyedül te beszélsz!
2011. ápr. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!