Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi az a lóbalzsam és mosóbogyó?

Mi az a lóbalzsam és mosóbogyó?

Figyelt kérdés

Minden reggel elmegyek a Moszkva (pardon, Széll Kálmán) téren, és minden áldott reggel ott van egy nagydarab cigányasszony. Mindig ugyanazt mondja: "Lóbalzsamot, mosóbogyót tessék!"


Most már nagyon kíváncsi vagyok: mi az a lóbalzsam és mi az a mosóbogyó?


2011. máj. 20. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A Lóbalzsam krémet elsősorban ízületi- és izomfájdalmak, lumbágó okozta fájdalmak csillapítására javasoljuk. Kiválóan alkalmazható kisebb sportsérülések (húzódások, rándulások,ficamok) kezelésére. Hűsítés és frissítés mellett kellemes izomlazító hatású, az izomláz okozta fájdalmat is csökkenti. Meghűlés- megfázás esetén a meleg fürdővízben oldva csökkenti a megfázás tüneteit. A Német állatorvosok a versenylovak ízületeinek kezelésére és versenyek előtti bemelegítő krémnek fejlesztették ki. Idővel azonban észrevették, hogy ez a gyógynövényekből összeállított kenőcs használ azon emberek kéz ízületein, akik kenegették a lovakat. Ezen felbuzdulva megkezdődtek a kutatások és kifejlesztették ezt a humán szférában használatos Lóbalzsamot, amely már rengeteg embertársunkon segített különböző fájdalmaik csökkentésében. A Vitál-Lóbalzsam hűsít és felfrissíti a fáradt és igénybe vett végtagokat.


A mosóbogyó meg szerintem mosódió.. [link]

Googleben 2 perc alatt rákerestem.

2011. máj. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hát! ha van pénzed,vehetsz tőle lóbalzsamot. Nekünk is van és mindenre azt használjuk,tényleg nagyon jó sok mindenre!:)
2011. máj. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
hát vazze...xD azt én is hallom..xD legszívesebben lelőném de tényleg... MÁR VAGY FÉL ÉVE HALLOM EZT MINDEN ÁLDOTT REGGEL!!! téged nem idegesít? o.O
2011. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!