Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az amerikai naptárak miért...

Az amerikai naptárak miért szombattal kezdődnek?

Figyelt kérdés
vagyis a hetet miért szombattal kezdik?
2011. jún. 17. 02:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Mert nem szombattal kezdik hanem vasárnappal
2011. jún. 17. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem értelmesebb lenne ha a szombat lenne a hét első napja.


Pénteken már hét vége van, a pénteken a vasárnap és utána jövő hét lenne. :)


Nekem tetszene :D Sőt, át lehetne szervezni, hogy a nap ne éjféllel kezdődjön, hanem valamikor hajnali négykor-ötkor. :P

2011. jún. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szombattal, hanem vasárnappal kezdödik, és ez a zsidó szokásoknak megfelelö, mert ott a szombat a szünetnap, igy logikusan az a hétnek a vége.
2011. jún. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy Angliában is így van-e, de én elsős koromban eleve így tanultam meg a hét napjait angolul, nekünk így tanította a tanár, hogy Sunday, Monday, ...

Bár igazából mindegy is, hogy hol kezdődik, attól még ugyan azok a napok követik egymást :) Amikor elsőben mi kérdeztük a tanítónőt, hogy miért vasárnappal kezdődik, akkor annyit mondott rá, hogy "Hát mert az angolok pihenéssel kezdik a hetet."

2011. jún. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Na, de most néztem a neten angol naptárakat, és a legtöbb ott is vasárnappal kezdi a hetet. Szóval nem csak Amerikában van így.
2011. jún. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ausztraliaban is vasarnappal kezdodik a het a naptaron, de csak a naptaron. Nem eszerint szamoljak a heteket. Szobelileg megis csak hetfovel kezdodik a het.
2011. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat :) , bocsi az elírásért, jóra gondoltam de rosszat írtam
2011. jún. 17. 21:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi voltam:)

Olyan naptáram van, ami vasárnappal kezdődik, és utálom, mindig belezavarodok:S Ugyebár pl. a csütörtök az a 4. nap, de hoppá, itt az ötödik, ahol a pénteknek kéne lennie... fujj... de olyan szépek a képek:)

2011. jún. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Andraas001 válasza:
100%
Nos,nem szombattal,hanem vasárnappal kezdődnek minden angolszász gyökerű ország naptárai.(Anglia,U.S.A.,Kanada,Ausztrália.stb.Azt nem tudom,hogy miért.Érdemes lenne utána nézni!
2011. jún. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Vasárnappal.

A két napos hétvégék 1926-ban kezdődtek, amikor Henry Ford kiadta a szombatot is a dolgozóinak. (Addig ne volt szokás két szabadnapot adni.)

Az ok pedig, mert Isten szobaton pihent meg, a hetedik napon. Szóval a vasárnap az első nap.

Az ok amiért vasárnap nálunk utolsó nap lett, nem csak logikai, hanem vallási is. Ugyanis Jézus vasnap támadt fel.

2011. jún. 19. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!