Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van olyan akármi, dolog,...

Van olyan akármi, dolog, tárgy, élőlény ami CSAK MAGYAROSZÁGON van a világon?

Figyelt kérdés

Elkezdtem gondolkodni, hogy valami olyat összegyűjtsek ami CSAK itt Magyarországon van a világon SEHOL MÁSHOL NINCS, se olyan, se hasonló.

Nem tudtam össze szedni semmit. :(

Olyanra gondoltam, hogy különleges épület, tér, járművek, időjárás, tavak, folyók, kőzetek, ritka állatfajok, élőlények, növények.

Talán a Balatonra gondoltam, hogy a legnagyobb tó, de ez is csak Európában És van ilyen nagy tó máshol is a világon.

Valaki tud olyat mondani ami tényleg CSAK nekünk van egyedül a világon, és Büszkék lehetünk rá.


2011. júl. 2. 09:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Helyesbítenék, a Balaton csak Közép-Európa legnagyobb tava.

Vannak viszont csak itt élő növények, állatok, pl. a bánáti bazsarózsa a Mecsekben, meg van valamilyen szalamandra is tudtommal. Ezen kívül is van néhány ilyen dolog, de azoknak utána kell járni.

2011. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

láttam egyszer ilyen oldalt a nevére már nem emlékszem ahol fel voltak sorolva azok a fák amik csak nálunk találhatók meg

van egy jó pár ilyen fa, növény

2011. júl. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
És közép-Európába mi tartozik bele?
2011. júl. 2. 10:19
 4/29 anonim ***** válasza:
44%
Miénk Európa legnagyobb vára, a szepesi.
2011. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
72%
Ez szép, de a szepesi vár jelenleg Szlovákiában van.
2011. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
47%

[link]


Nem ismerek ilyen nevű helyet...

2011. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
100%

Rákerestem a gógliban és csak magamat találtam :))) Belőlem és belőled is csak egy van Magyarországon.

De amit már hungarikumnak kikiáltottak, abból nincs EREDETI máshol!!!!


Tommy_

2011. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
64%
Túró Rudi, húsvéti locsolás, Szenteste ajándékozás, erőteljes Szűz Mária kultusz, főzelék ja és Magyarország az egyenetlen ország ami saját magával határos.
2011. júl. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

"Magyarország az egyenetlen ország ami saját magával határos."

Eltelt vagy 3 mp mire leesett ;)

2011. júl. 2. 17:21
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Az erőteljes Szűz Mária kultusz egyáltalán nem csak Magyarországon jellemző. Gondoljunk csak a latin-amerikai országokra, szerintem ott még erőteljesebb is.

A főzelék sem felel meg a kérdező kritériumainak, mivel máshol is esznek főzeléket, csak nem pont olyat, mint mi. De HASONLÓ, tehát nem CSAK itt van ilyesmi.

2011. júl. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!