Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Pár kérđésem lenne rutinos...

Pár kérđésem lenne rutinos budapestiekhez, akik ismerik a városukat:?

Figyelt kérdés

(elnézést, ha rossz a kategória)


1. A budai Duna-parton sétálva a Szépvölgyi út és az Árpád-híd között egész sor alagút nyílik a partról, melyek befele vezetnek. Ezek mik pontosan? Meddig nyúlnak be? És miért van az, hogy szinte mindegyikben csövesek laknak? De úgy befészkelték magukat, hogy rendes kis lakást építettek ki, még bográcsok is vannak. Én szívesen megnézném, merre vezetnek (zseblámpa kellene hozzá), de rossz szag árad belőlük, és, mint mondtam, szinte mindet csövesek foglalják el. De érdekelne, hogy mi ezeknek a története, szerepe. Azért nem hinném, hogy egyszerű csatornák, mert rendes kis "kapuik" vannak.



2. A másik, ami nagyon érdekel, az az, hogy mi Óbudán, közvetlenül ott, ahol az Északi összekőtő híd elhagyja a partot az a baromi nagy víztorony. Már utánanéztem valamennyire a történetének, de nem tudom, hogy jelenleg kinek a tulajdonában van, milyen sorsot szánnak neki, és legfőképp: hogyan lehetne legális módon bemenni és körülnézni. Ha nincs más mód, én be is mászom (elég kihaltnak tánik), de jobb szeretnék engedéllyel bemenni:D


3. Szintén az a környék: az Északi összekötő pesti oldalán meg valóságos "csövesfalvak" vannak a part mentén. Ezek mikor kerültek oda, és miért nem lehet őket megszüntetni? A városvezetés miért nem tesz semmit? Egyébként nem csak ott van, a Hajógyári-sziget mentén a budai oldalon végig a HÉV vonalán is ott vannak a sátrak. De a pesti részen rendes kis kunyhók is állnak, meg bontók, meg a fene tudja, mi. Amúgy az is érdekelne, hogy hogy költözik be oda valaki? Hogyan fogadják be a már ott élők?



4. Kicsit más téma: a Hármashatárhegy tetjeén levő baromi magas toronyba be lehet valahogy halandó civil emberként jutni?



Köszönöm!


2011. júl. 19. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
2. Az az Óbudai Gázgyár, és jelenleg egy része a Graphisoft park része, a másik (köztük a torony) pedig az önkormányzaté. Ipari műemlék, de szeretnék hasznosítani, wiki szerint "A meglévő tervek alapján a műemléki épületegyüttesből múzeumot, illetve kultúr- és fesztiválparkot kívánnak létrehozni."
2011. júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy budosek, de innen bujt ki ket csoves testver, mint multi-multi milliomosok.
2011. júl. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
jó kérdéseid vannak én itt lakom de nem tudom a választ minden kérdésedre, viszont a gázgyár épületébe nehogy bemássz mert járnak folyamatosan ellenőrizni az őrök éjjel is zseblámpával. Meg hallottam már pár sztorit onnan jobb nem bemenni éjjel. Nem írom le mert ha alaptalan nem akarok hülyeséget terjeszteni :D
2011. júl. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!