Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Lányok mért nem locsolkodhatna...

Lányok mért nem locsolkodhatnak húsvétkor? Jah, és vannak locsolóversek lányoknak?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Hm.. Azért mert ti lányok nem adhattok nekünk nőnapra virágot, Meg nem küldhettek nőnapi sms-t.
2009. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez azért nem teljesen van így! Az eredeti népszokás szerint, hétfőn reggel, ill. délelőtt a fiúk locsoltak, délután pedig a lányok mentek. Ezt több helyen is olvastam már, de én mindig gyáva voltam meg is csinálni, pedig szívesen nyakon öntöttem volna párat a délelőttiek közül! :)
2009. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Aki lepontozta a választ íme a néprajzi lexikon: A legények locsolását a lányok húsvéthétfő délutánján személyesen vagy leánypajtásaikkal elküldött tojásokkal viszonozták. A locsolás jutalma általában festett tojás (→ húsvéti tojás). Kedden a lányok locsolták a legényeket. A húsvéti locsolás e módjai a két világháború között megszűntek.

No, itt ugyan keddről mesél, de nálunk ez hétfőn du. volt...

2009. ápr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

13:20-nak


igen, vannak olyan okostojások, akik akkor is lepontoznak, ha biztos vagyok benne, hogy jól tudom a választ. Ilyenkor én is linkelek nekik.

Tőlem kaptál 2*100%-ot. :) Remélem ez ellnsúlyozza a többit

2009. ápr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Köszi! :) Rendes Tőled! :)

Mondhatjuk úgy, hogy ünnepi okoshúsvétitojások :)

Amúgy -gondolom - számtalan ilyen szokás lehet még, amik más területeken teljesen ismeretlenek lehetnek, pont ezért is jó, ha valakinek eszébe jut néha valami ilyesmit is megkérdezni.

Kellemes Húsvétot, sok sok általad kedvelt szokással! :)

Amúgy közben találtam egy válaszverset is, bár ezt akkor lehet mondani, amikor épp locsol a fiú:

Köszönöm, hogy köszöntöttél,

Rózsavízzel megöntöztél.

Én is köszöntelek Téged,

Tojás lesz a fizetséged.

Aki adta, ne feledd,

És a tojást el ne ejtsd!


Ez is aranyos :)

2009. ápr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
64%
MIVAN csak nem pénzt akarsz szerezni??EZ UDVARIATLANSÁG!!!NEM ILLIK!
2009. máj. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
52%

Lányoknak van egy vers

Piros tojás fehér nyuszi locsolásért jár egy puszi:P

2009. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Lengyelországban a lányok is locsolhatnak.
2009. nov. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kamilla10 válasza:
Nekem azt mondták és már olvastam is,hogy hétfőn a fiúk mennek kedden pedig a lányok...Mi a csajokkal elhatároztuk hogy Kedden nyakon öntjük a fiúkat
2011. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hétfőn a fiúk, míg kedden a lányok locsolkodnak. Hagyomány csak mára elhalványult és mindenki azt hiszi hogy udvariatlanság. Pedig nem is. :)
2011. ápr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!