Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nem lenne jobb, ha egy ország...

Nem lenne jobb, ha egy ország egy nyelv lenne az egész földön?

Figyelt kérdés

Mindenki megértene mindenkit, nem kéne nyelveket tanulni, nem kellene az pénzt váltani, nem kellene útlevél, nem lenne kötelező egy munkához sem nyelvvizsga...



Nem lenne sokkal jobb, ha mindenki megértene mindenkit, és nem lennének különböző pénznemek, nem lenne se pénzváltó, se tőzsde, se semmi ilyesmi.


Nem lenne jobb a világ?


2011. aug. 14. 23:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
De, nagyon jó lenne. Sőt az is jó lenne, ha nem kellene dolgozni, mert a kenyerek a fán teremnének, ha tudnánk repülni és nem éreznénk fájdalmat.
2011. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szóval a kérdésedre az a válasz, hogy de igen, egyértelműen jobb lenne. Ebben szerintem mindenki egyetért, ha ez neked elég.


De ha esetleg arra is kíváncsi vagy, hogy ezt meg lehet-e valósítani és hogyan, az már megint más téma. Én nem hinném egyébként, hogy erre valaha is sor kerülne. Valamiféle világkormányra talán egyszer, de kizárólagos közös nyelvet nem tudok elképzelni. Max. egy olyat, mint most az angol, hogy valamilyen szinten mindenki ismeri, de azért mindenkinek megvan az anyanyelve is.

2011. aug. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem marhaság...

Gondolj bele egy adott országon belül is vannak más nyelvjárások akkor gondolod, hogy az amerikaiak ugyan úgy beszélnének, mint a kínaiak? Változna a nyelv.

Viszont az egy valuta az nem hülyeség.

2011. aug. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hmm én mindig azt hittem kiskoromban 4-5 évesen hogy mindenki a magyart beszéli,de megszivtam :/..
2011. aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lenne jobb. Az utazás élményéhez minden hozzátartozik, nemcsak a nyelv, de a különböző pénzek is. Milyen szép a sékel vagy az angol font vagy az egyiptomi! Mindenhonnan raktam el, ahol jártam. Ezzel a szemét euróval most egy csomó pénz elvész majd. Ha nálunk is bevezetik, a miénk is.


Nyelvet tanulni pedig jó dolog, fejleszti a logikát, az anyanyelvi készséget is, imádok megküzdeni a dolgokért. És a nyelvek szépsége, egyénisége!


Amit te leírsz, számomra egy borzalmas utópia. Sajnos efelé haladunk, de akkor is.

2011. szept. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!