Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A finneknél miért van annyi...

A finneknél miért van annyi viking-metál együttes, ha ők nem is a vikingek leszármazottjai?

Figyelt kérdés

Ha jól olvastam egy oldalon, ők nem skandinávok, finnugor családba tartoznak. Akkor miért dicsőítik a vikingeket?

Lehet hogy hülyeséget írtam de szeretném ezt megérteni, ha félreinformálódtam szeretném kijavítani.


Előre is köszi! :)


2011. aug. 21. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
A finnek tényleg a finnugor nyelvcsalád finn.permi ágába tartoznak, azonban, sok skandináv hatás érte őket, mely a zenéjükre is kihat. Azt azért nem hinném hogy dicsőítenék a vikingeket, de Finnországban pl. élnek svéd nemzetiségű emberek is. Úgy mint pl a szintén finnugor nyelvcsalád obi-ugor ágához tartozó magyarok sokáig "osztrák" illetve Habsburg fennhatóság alatt éltek, és ez véleményem szerint érződik zenénkben is, mint pl. az operettekben. Egyébk. ún. viking-metal, vagy skandináv jellegű -északiasabb hangzású metal zenét játszik pl. a Spellblast nevű együttes akik azt hiszem olaszok, vagy a Dark Moor akik spanyolok, vagy a Symphonity akik meg csehek. Összegezve mondandóm, szerintem ez a "húsvágóbárdos, tülkösszarvas, ordítozós Krimhilde feeling" most elég nagy divat a metal zene kedvelői közt.
2011. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Ja!! Azt még elfeledtem írni, hogy Suomi (Finnország) sokáig a Svéd királyság részét képezte.
2011. aug. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Persze ez csak az én meglátásom. Remélem kielégítő volt a válaszom.:)
2011. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Helsinki félig finn és fele részt svéd lakosú.
2011. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

Amúgy mi magyarok sehol nem voltunk finnugorok. Le kellene már szokni ennek a hülyeségnek a szajkózásról.


Ez még a sumér-magyar-besenyő ősmagyar ligánál is rosszabb.

2011. szept. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) így már világos


Utolsó! Senki se kérdezte hogy rokonok vagyunk vagy sem. Ennyi erővel a megcáfolásról is le lehet szokni, mert engem már rohadtul nem érdekel és úgy is azt hisz mindenki amit akar. Egyáltalán nem ez volt a kérdésem...

2011. szept. 19. 19:36
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös

Ezek szerint te éltél azokban a régi időkben és biztosra tudod, hogy mi magyarok pontosan honnan származunk?? ;)

2018. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudni kell ehhez, hogy Finnország sohasem létezett, egészen a jelenkorig, 1917-ig. Az mindig Svédország alá tartozott, később Oroszország alá, de önálló terület soha nem volt korábban.

Ebből az okból kifolyólag ma is egy halom ponton összefonódik a finn és a svéd kultúra egymással.

A finnek ugyanúgy ikea golyót, áfonyalekvárt és krumplit esznek, mint a svédek, ugyanúgy a fahéjas csigát kedvelik a kávé mellé, és a mai napig is minden szöveg kétnyelvű Finnországban, finn és svéd. Olyan, hogy finn konyha, őszintén szólva nincs is, nem tudnék olyan ételt mondani, ami jellegzetesen finn lenne, és ne lenne jelen ugyanúgy a svédeknél is.

2023. júl. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!