Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi visz rá egy embert arra,...

Mi visz rá egy embert arra, hogy csatlakozzon egy szubkultúrához?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az emósokra, animésekre meg a többi furcsa csoportra. Hogyan jutnak el az emberek idáig? Tényleg jól érzik magukat azzal, hogy olyan dolgokat csinálnak amik nem csak botrányosak, de 15-17 éves fejjel már gyerekesek is?
2011. aug. 25. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Jellem híján muszáj odaverődni valami nyájhoz.
2011. aug. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Akik keményen tagjai egy szubkultúrának, azok csak pár évig maradnak 1-1 stílusban meg, és mert nincs saját ízlésük, ezért a barátaik után mennek.
2011. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól érzik magukat, csak nyilván te egy ilyenhez se tartozol, azért nincs fogalmad róla, hogy milyen poén. Csak sajnálni tudnak, és én itt nem az emósokra gondolok, hanem pl íjászok, online játékosok stb.
2011. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked nincs hobbid? Ha nincs az nagy kár számodra, de ha van akkor gondolom te sem a sötét sarokban űzöd mindenkitől elzárkózva. Attól hogy vannak hülye emberek, nem az egész csoportot kell megitélni. Az meg hogy furcsa számodra, csak azt jelenti hogy nem vagy képes elfogadni. Másnak meg az a furcsa ami téged érdekel.
2011. aug. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja persze az emós az kivétel, azt nem tartom hobbinak, de az animések és a többi az nem értem miért probléma neked.
2011. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Na látod, erre én is rohadtul kíváncsi lennék. Én a tipikus kis okoska vagyok és voltam, aki sohase tartozott semmi ilyesmihez és mindig legjobb tanuló volt. Soha nem éreztem erre indíttatást. A nővérem egyszer még kb. 5.-es koromban mondta, hogy lassan eljönne az ideje, hogy eldöntsem, milyen stílust akarok. Máig nem érzem szükségét. Soha nem isértettem, mire jó. Úgy miért nem lehet valaki rocker, hogy csak a zenét hallgatja, de nem jár fekete pólókban és nem cigizik? Ki találta ezt ki? Miért kéne nekem valami ismeretlen hülyét követnem, aki ezt elterjesztette? Szerintem inkább az csinál ilyet, akinek nincs rendben a családi háttere és mindenáron tartozni akar valahova.
2011. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, van hobbim, habár én nem annak nevezném. Nem vagyok otthonülő, de nem érzem szükségét, hogy hosszú zöld hajam legyen, és úgy viselkedjek mint valami idióta. nem hívok senkit xy-channak nem adok másoknak japán beceneveket és nem rakom ki a facebookra hogy meg akarok halni, vagy egy képet a felvágott ereimről. Nem értem mi értelme állandóan sírni a világ miatt, vagy úgy viselkedjen mintha egy animében élne, és minden szöveges megnyilvánulásában vagy 30 ^^ szerepel. A "hobbim" miatt szegről végről közeli kapcsolatba kerültem japán kultúrával (az animékkel is), ezek meg itt verik a mellüket, hogy mekkora japán fanok. De bedobom nekik Mifune Toshiro-t vagy mondjuk a Minamoto családot, és csak néznek mint borjú az új kapura. Voltam egy animés ismerősömmel egy ilyen 'japán napok' rendezvényen. A hülyegyerekben a mangáknál megállt az élet, meg se nézte pl. a bonsaiokat, ami ugyanúgy alapköve a japán kultúrának. Az emósok sem sokkal jobbak. Mégis mi sodorhat ilyen mélyre egy embert?
2011. aug. 25. 15:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Had döntse már el minden következmény nélkül mindenki hogy őt mi érdekli. Engem sem érdekelnek bonsaiok mégsem írok 30 ^^ bigyót az írásaimba és chan sincs a nevem végén... Majd én eldöntöm mennyire mélyen megyek bele egy dologba. Nekem is van hobbim de nem tudom miért kéne másoktól megkövetelnem hogy ugyanolyan mélyen érdekelje őket mint engem. Sőt a saját hobbimon belül sem érdekel minden ami ahhoz kapcsolódik. És szerintem téged sem. Aki ilyeneket csinál az nem azért teszi mert belekerült ebbe a szubkultúrába, hanem mert erre van hajlama, és ha más érdekelné, akkor is ilyen hülyeségeket csinálna. Ilyen egyszerű.
2011. aug. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Megkérhetnélek, hogy ne általánosíts? Animés vagyok, több, mint tíz éve, és nem a barátaim sodortak bele, sem nem azért, mert olyan menőnek tartottam. Tetszettek a rajzfilmek, elkezdtem rákeresni neten, megnéztem egy csomót, nem csak a nagy címeket, érdekel a hagyományos japán kultúra, a konyhaművészet, a mai életmód és szokások, a vallásuk. Gyerekesnek sem mondanám magam - jobban, mint más.


Tény, hogy vannak a divatanimések - akikre valószínűleg gondolsz -, akik minden mondatukban animéből szedett emoticonokat használnak, akiknek az ismeretük nem terjed a Narutón és a visítozáson túl.


Mi számít botrányosnak az animeszubkultban?

2011. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Én is sajnálni tudlak csak hogy nem sikerült átélned még egy olyan fasza közösségi érzést sem amit csak egyes szubkultúrákban tapasztalhatsz:DD Ennek nincs köze se majmoláshoz se az egyéniségnek a hiányzásához. Mindenkinek van egyénisége ez ember, nem pedig stílusfüggő. Valaki önmagára talált egy szubkultúrában, annál jobb dolog nincs, és attól mellette ugyanolyan egyéniség lehet mint aki azzal pofázik hogy "jajj nekem saját stilusomvan ezért én egy igazi egyéniség vagyok" Az ilyenek sokmindenből kimaradnak ám:))
2011. aug. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!