Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van olyan sorozat, vagy film...

Van olyan sorozat, vagy film ami bemutatja, hogy milyen a VALÓDI élet az USAban?

Figyelt kérdés

Mert, amiket én ismerek az mind megjátszott kamu, nem a valóságot mutatja, hogy milyen az élet ott kint.

Sokan mondják, hogy milyen jó, meg mennyivel gondtalanabb az élet ott mint itt, de én nem akarom teljesen elhinni, hogy minden olyan szép és jó,


2011. okt. 24. 19:02
 1/3 Das Omen ***** válasza:
Ha tényleg azt hitted eddig, hogy amerika a tökéletesség akkor szerintem nézzél tovább micimackót, viszont ha belenézel pl a investigation discovery bármely adásába ott szinte mindig amerikai bűntények és effélék mennek, és kb az megy valójában amerikában, de ha utánaolvasol az MS 13nak akkor is érdekes infókkal gazdagodsz,,,
2011. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Youtube-streetfhigts,Bloods and Crips,Ghetto Fhigt ilyesmi. Na az az igazi amerika.
2011. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha kíváncsi vagy, milyen ott az élet, akkor menj ki oda. Vagy olvass sokféle amcsi újságot, levelezz amerikaiakkal stb. A magyar valóság sem a "Barátok közt"-ből ismerhető meg. A filmek célja a szórakoztatás, nem a szociológiai tényfeltárás.


"Sokan mondják, hogy milyen jó, meg mennyivel gondtalanabb az élet ott mint itt"


Az amerikai minimálbér kb. 250, a medián bér 500 ezer forintnak felel meg, vagyis az életszínvonal sokkal magasabb, mint itt. Az élet ennek megfelelően "gondtalanabb", ha a magyar igényekhez méred. Az amerikai átlagfizetés nagyon magas, ha mindet megspórolod és itthon költöd el. szegények ott is vannak, munkanélküliek ott is vannak, de összességében az ország gazdagabb. Gondolom, ezzel nem mondtam újdonságot. Sok minden nem szép és nem jó, pl. rossz az igazságügyi, jogi rendszerük, rossz a közbiztonság, rossz az egészségügyi rendszer, rossz a tömegközlekedés stb.


Azt viszont nem mondhatod, hogy ez vagy az a "valódi" Amerika. A "valódi" USA-hoz hozzátartozik Detroit is, de Manhattan is, Seattle is, de Memphis is - tehát nagyon különböző helyek. Az USA akkora, mint Európa, és majdnem olyan változatos.

2011. okt. 29. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!