Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért tartják sokan Mindenszen...

Miért tartják sokan Mindenszentek éjszakáját giccses műünnepnek, mikor a Halottak napja sem magyar eredetű, és giccses elemet az is bőven tartalmaz?

Figyelt kérdés

Római eredetű, lásd Feralia. Keresztes, angyalkás mécsesek, művirágok, műkoszorúk, az emberek azon versengenek, melyik síron van több dekoráció.

Tisztelet a kivételnek!


2011. okt. 30. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Én még soha nem hallottam ezt. Igaz,hogy vannak,akik nagy dekorálást csinálnak.De a többség nem ez. A Halloween a giccses. Nem csak azért,mert amerikai szokás,hanem az összes velejáró körítés miatt is.
2011. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Lehet hogy ez így van, hogy a halottak napja sem magyar ünnep hivatalosan, de még is már régóta ezt tartjuk, és a halloween az csak egy amerikai giccses ünnep. Azzal nincs bajom ha valaki otthon csinál egy töklámpást, mert hát jó ha akar csináljon, de ha valaki már cukorkákért jár el házakhoz meg tényleg úgy csinálják mint az amcsik attól már a hátamon is fel áll a szőr, tavaly volt rá példa hogy cukorkákért jártak el, de egy laza mozdulattaal kikapcsoltam a csengőt. És én nem tartok külföldi ilyen giccses ünnepeket, sem halloweent sem egyéb ilyen nem tudom mit, még valentin napot sem, barátnőm erőltette hogy tartsuk meg, de én nemet mondtam.
2011. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

"de még is már régóta ezt tartjuk"


Ez milyen érv, már ne is haragudj?

2011. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenszentek előestéjén van Halloween 31-én, Mindenszentek november 1. másodikán van halottak napja.

Nem értem én sem ezt az egészet. A halottak napján emlékeznünk kellene szeretteinkre, és nem versenyt csinálni az egészből kinek nagyobb a mécsese, aztán meg hisztizni hogy valaki oda mert állítani egy teamécsessel. Paraszt szokás, és hülyeség, de elítélni más nemzetek ünnepeit is. Egyetértek veled.

2011. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
Néhány embernek arról szól, hogy xy lánya miért nincs ott a sírnál; vagy milyen ruhát vett fel; miért tesz csak egy gyertyát a sírhoz... Szerintem ez undorító, sokaknál sajnos nem a halottakról megemlékezéséről szól.
2011. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!