Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ti szoktatok a Mikulásnak...

Ti szoktatok a Mikulásnak csabdát raki? Vagy meg lesni? Ha nem akkor hisztek a Mikulásban?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 14:48
1 2
 1/14 anonim válasza:
70%
Csapda "p" nem hiszek a Mikulásban és úgy látom egy 6 éves unatkozik:D
2011. dec. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Nem szoktam kötekedni ilyesmiért, de ez logikailag is értelmetlen és a nyelvtanilag is hibás.........

/De eszembe jutott a mondatelemzés a suliból.Mit állítunk? Csapdát........:D )

2011. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Elég gonosz gyermekre vall,aki csapdát állít a Mikulásnak,de azt azért elvárod hogy vigyen neked ajándékot! Fogadjunk még a csizmádat sem pucolod ki!?


Üdv

A Krampusz

2011. dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Persze, áramot szoktam vezetni a kerítésbe.
2011. dec. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

3/4-es Tetszik!!! JÓ!

Én lesem a Mikulást, várom is, de hozzám csak nem jön, pedig tuti jó vagyok. Etetem a családom egész évben, sétáltatom a kutyát mint rendes gazdi, folyamatosan dolgozom 30 éve, aranyos jó és szerény vagyok, de csak nem jön.

Azért én szépen csendben halkan, meglepem a családomat,mindenki kap rendes csomagot a cipőjébe Nagyon várják, pedig felnőttek.

Ja , hiszek benne!

2011. dec. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

hát én igazából nem is tudom...nem szoktam meglesni a Mikulást mert nem is lehet csak

csabdát se állitok mert ugy sem kapom el...ajándékot meg hoz ugy hogy...

2011. dec. 3. 22:36
 7/14 A kérdező kommentje:
de a barátaim meg szokták lesni de még nekik se sikerült...hozzám ugy 5 éves koromban eljött személyesen és azt mondta hogy még jönni fog és jött is persze nem személyesen.
2011. dec. 3. 22:40
 8/14 anonim ***** válasza:

Lehet csak poénnak szántad de én leírom a tapasztalatomat.

Először is azt elárulom hogy már nem hiszek a mikulásba (pedig úgy szeretnék), mert már jó magam anyuka vagyok és tisztába vagyok vele, hogyha én magam nem megyek el a boltba és veszem meg a csomagnak valót és nem rakom az ablakba, akkor üres maradna a kisfiam ablaka.

De gyermek koromba 2 érdekes eset is történt.

Az egyik hogy a szüleimmel aludtam az éjszaka, mert ott aludtam el velük este.Az éjj kellős közepén hatalmas robajra riadtam, anyu is és apu is ott voltak mellettem, és amikor kimentem megnézni hogy mi volt ez a szekrény ki volt borulva a csomag pedig a csizmámban volt.Persze nyilván anyuék tették oda amikor elaludtam, de jól jött ki a dolog és mai napig azon nevetünk hogy a mikulás nekidőlt a szekrénynek, és azért borult ki.

A másik 1-2 évvel később történt.Szintén éjjel zajra keltem, az ágyam pont az ablak alatt volt és tökéletesen rá láttam az ablakra.Ijedtemben csak a műanyag reluxás ablakot néztem amin a fények és az árnyékok tökéletesen beszűrődtek.Egy tökéletesen szánra hasonlító alakot láttam, amint az ég felé repül.Mire elhúztam a reluxát már csak a csomagot láttam.Mai napig nem tudom mi lehetett az amit láttam, lehet hogy csak egy nejlon zsákot repített a szél, tényleg fogalmam sincs, de érdekes volt.

Szóval az ilyen esetek miatt nagyon sokáig nem tudtam mit is higgyek, van-e mikulás vagy nincs.

2011. dec. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
én eldöntöttem hiszek benne
2011. dec. 6. 14:42
 10/14 anonim válasza:
Hinni kell a mikulasban. Az jo erzes. Persze lehet neki segiteni az ajandekozasban, de attol meg megnezi a gyerekeket minden evben, hogy jok vagy rosszak voltak-e. En reszemrol a jezuskaban nem tudok hinni, mert az mar nagyon istenkozeli az meg nekem nem divik. De a mikulas mindig mindenhol megtalal ;)
2011. dec. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!