Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért van az, hogy a Gyűrűk...

Miért van az, hogy a Gyűrűk Ura-rajongókat menőnek tartják, ezzel szemben a Sta Wars-rajongókat kockáknak?

Figyelt kérdés
Mi olyan jó a GYU-n? Szerintem még elvontabb. Beszélő fák, törpök, hegyes fülű tündé(re)k, láthatatlanná tevő gyűrűk, arc nélküli lovasok, tűzokádó sárkányok... ezt miért könnyebb elfogadni, mint a Star Warsot?
2011. dec. 23. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

En ezt meg nem hallottam igy. Azt hittem, a Star Wars a meno:)

Egyebkent meg, a Gyuruk ura szepirodalom.

2011. dec. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Qva jó alkotás mindkettő sorozat maradjunk ennyiben:)
2011. dec. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 bánomisén ***** válasza:
Én sem hallottam még ezt így. Én elfogadtam mindkettőt. Az egyik fantasy-film, a másik regényfeldolgozás, nem érdemes összehasonlítgatni őket.
2011. dec. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
A Star Wars olyan high-tech ultra modern minden számítógép által vezérelt világban játszódik ahova 1 kocka ember szívesen belecsöppenne.A gyűrűk ura pedig egy fantasy film.A Star Wars Sci-fi
2011. dec. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bánomisén ***** válasza:

Előző: A gyűrűk ura regényfeldolgozás, hiszen eredetileg regény, amit J.R.R. Tolkien írt. A Star Wars pedig fantasy-film.

A sci-fi nem attól sci-fi, hogy űrhajók mászkálnak benne, hanem attól, hogy van benne tudomány is, a Star Wars-ban pedig nincs, az simán egy kitalált történet.

De mindegy, mert nem is ez volt a kérdés.

2011. dec. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A Star Wars műfaja mondjuk úgy: űropera.


Fiktív, tudományos-fantasztikus díszletek előtt játszódó nagyszabású, epikus jellegű, ideologizált történet. A sci-fi elemek csak kevésbé, vagy egyáltalán nem kapnak szerepet a történet alakulásában.


A Gyűrűk Urát sem mondanám fantasynek, inkább közelebb áll a mese és a mítosz műfajához. Bár high-fantasy úttörőjének tartják, szereplői sokkal inkább mitologikus, archetipikus figurák, mint modern, kidolgozott jellemek. Egyébként ugyanez igaz a Star Wars-ra is.


Egyébként érdekes, Magyarországon szerintem a Star Wars inkább örvend nagyobb pop-kulturális népszerűségnek, mivel évtizedek óta ismert a filmek révén, szemben a Gyűrűk Ura egészen a filmek bemutatásáig inkább csak szubkulturális jelenség volt (nem sokan vették rá magukat az elolvasására, már csak a hossza miatt is).


Mindenesetre a világ nagy részében a rajongótábor igen nagy részét mindkét mű esetében a geek-nerd (~kocka) réteg szolgáltatja (köztük én is :) ).

2011. dec. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én mindenesetre a Star Warsot imádom, de a GYU-val soha nem tudtam azonosulni.
2011. dec. 24. 08:56
 8/11 bánomisén ***** válasza:
100%

Kérdező, talán azért nem érzed a GYU-t a tiédnek, mert csak a filmet láttad. A film, akármilyen nagyszabásúra és látványosra is sikeredett, azért csak halvány kivonata a Tolkien-könyvnek.

Olvasd el a könyvet, igaz, jó hosszú, de megéri. Annak van komoly mondanivalója, üzenete, filozófiája, amit a filmben sajnos nem tudtak, vagy csak részben tudtak jelezni. És cselekményben is gazdagabb, a filmbe nem fért minden bele.

2011. dec. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20 eve a Star WArs is meno volt es a rajongoi is. A kulonbseg cssak annyi, hogy mar lejart, de mar a Gyuruk-on is tultettek magukat az emberek.
2011. dec. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: a könyves dologban igazad lehet, de én egyébként beleolvastam anno. Nem tudom. Én valahogy szerintem azzal a világgal a könyv elolvasása után sem tudnék azonosulni.
2011. dec. 24. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!