Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A Magyar Himnusz miért ilyen...

A Magyar Himnusz miért ilyen lehangoló?

Figyelt kérdés

Meghallgatom az Amerikai, Ném,et himnuszt, azok tök fellendítőek, nem ilyen pesszimista, lehangoló stílusuak. Azok úgy hallatszanak, hogy tök lelkesítőek, a Magyar Himnusz, az meg olyan lehangoló, szomorú, egyáltalán nem lelkesítő...

Miért írtak ilyen himnuszt? Miért nem valami lelkesítőbb a Himnuszunk?


2012. jan. 8. 12:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%
Mert az egész magyar történelemről és a sorsunkról szól, ami nem éppen egy sikertörténet.A többi ország viszont nagyhatalom (nagy részük), akik sikeresek voltak, háborúkat vívtak és nyertek.
2012. jan. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
76%
A történelmünk miért ilyen lehangoló? Az amerikaiaknak meg a németeknek van mire fel örülni, nekünk nincs.
2012. jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
A tempója miatt ilyen szomorkás,van neki több verziója is amik elég vidámak.
2012. jan. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem inkább felemelő és ünnepélyes. Egy himnusznak méltóságteljesnek kell lennie, nem partislágernek.. :P
2012. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%
Én is azt gondolom, hogy nem kéne ennyire siránkozónak lennie... De a magyarokra amúgy is jellemző általában egy bizonyos fokú pesszimista hozzáállás. Nyilván történelemből adódik.
2012. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
57%
19. századi német komolyzene. Az ilyen...
2012. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
47%
Nekem is ez a bajom a Himnusszal. Más országokét hallva elhiszem, hogy kihúzzák magukat és büszkék, átjárja őket a hazaszeretet, a miénk pedig hiába most nyert meg valaki egy versenyt, vagy éppen megnyitót tartunk egyszerűen elrontja mindenki kedvét. :( Persze hagyományból ez már marad, nincs mit tenni. Ne értsetek félre nem azt mondom h nem szép mert az, de sajnos nem arra emlékeztet, hogy "milyen jó a nemzetünknek, és legyünk rá büszkék, hogy magyarok vagyunk", hanem h "nekünk mindig rossz volt, léci segítsen rajtunk valaki".
2012. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
58%

"a Himnusz előadásának tempóját a húszas években, a világháborús vereséget és a trianoni békediktátumot követően nagymértékben lelassították."

Ez is ront a helyzeten.


Vmiért a 19. században nagyon odáig voltak nálunk a depressziós zenékért:

"Kölcsey műve előtt a katolikus magyarság néphimnusza a Boldogasszony Anyánk és az Ah, hol vagy magyarok tündöklő csillaga kezdetű ének, míg a református magyarságé a Tebenned bíztunk, elejétől fogva (90. Zsoltár) volt."


Már előtte is gyászos énekeket választottak.


"A vers végén a bűnök felsorolása után ismét elhangzik a fohász, de a hangsúly áthelyeződik: a költő már csak szánalomért könyörög." Szintén himnuszba való, lelkesítő dolog... Annyira szuggerálja a rossz hangulatot h az egyszerűen hihetetlen.

2012. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
69%

[link]


A "Tebenned bíztunk" nálunk a temetések elmaradhatatlan eleme, ez is sokat elárul a hangulatáról...


A Nemzeti dal sokkal inkább himnusznak való, kár h nem nagyon játsszák ünnepekkor.

2012. jan. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
Nekem így tetszik. Igen, valóban nem túl vidám. Ennek ellenére én valahányszor meghallom, végigborzongok, és büszkén kihúzom magam, hogy igen, magyar vagyok, és szeretek magyar lenni, és nem érdekel, hogy a himnuszunk most épp kicsattanó vidámsággal van megírva, vagy épp melankolikusabb, legalább ettől kicsit egyedibbek leszünk. Nem beszélve arról, hogy gyönyörű a szövege, és a dallama is.
2012. jan. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!