Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen az élet Svájcban?...

Milyen az élet Svájcban? Milyenek az emberek? Igaz, hogy mindenkinek készletei vannak otthon? Van olyan, aki svájci mintára ugyanezt teszi itthon?

Figyelt kérdés

Magyar vagyok, de nagyon tetszik a svájciak mentalitása, amennyire ismerem. Én is már kisgyerekként is a rendet, a spórolást szerettem, és már akkor elhatároztam, hogy ha lesz házam, ugyanúgy készleteket fogok fenntartani, mint a svájciak. Szerintem jó ötlet.


Azt szeretném kérdezni, hogy amúgy mik a tapasztalataitok Svájcról, milyenek ott az emberek, hogyan élnek, milyen más szokásaik vannak? Pl. ebből a cikkből az derül ki, hogy a legtöbb háznak van védhető pincéje:


[link]


"A bunkerek gyakorlatilag a legtöbb svájci házhoz, épülethez alapvetően hozzátartoznak..."- ezt hogy kell érteni? Minden ház alatt ásnak valami külön óvóhelyet?


2012. febr. 1. 11:35
 1/4 Antimod ***** válasza:
46%

Lőfegyverük is van otthon. Ezt aligha tudod Magyarországon utánozni.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. febr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért ne tudnám? Ismerek olyat, akinek van:D
2012. febr. 1. 11:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Alapból elég jó ott az élet. Elég magas fizetés a jellemző, tehát aki dolgozik ott az meg tud ott élni. Az igaz, hogy a Svájci árak viszonylag magasak, ezért pl ahova én szoktam kijárni, Basel mellett, onnan nem messze van a német határ. Ott van egy klassz áruház, ahol viszonylag olcsóbbak a dolgok, rengeteg Svájci, sőt még Francia is jár oda.


Aztán nekem nagyon tetszik az, hogy a villamosmegállóban például digitálisan ki van jelezve hogy az adott villamosnak mikor kell jönnie percre pontosan :D A bunkerekkel kapcsolatban igazad van. Amikor legelőször voltam ott, egy másik településben, akkor olyan helyen voltam, ahol valóban van olyan bunker, de ezt inkább úgy képzeld el, hogy az adott bérház úgymond pincerészlegében található ez. Aztán vannak ott szokások, például ők megtartják a farsangot is, vagy az is érdekes, hogy ott az idős emberek milyen egészségesek. Összességében jó ország, az emberekkel nekem soha sem volt problémám, sőt, az nagyon tetszik, hogy az úttesten gyakorlatilag mindig átengedtek amikor kocsival voltak. Sajnos ez Magyarországra nem jellemző... bár őszintén nincs egy svájci ismerősöm se akit közelebbről ismernék, tehát így nem tudok nyilatkozni.

2012. febr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Svájc,maga az ország nagyon jó,a nyelv kicsit vagyis inkább nagyon nehéz.Mi határ mellett élünk ésmi is átjárunk németbe,ugyanis úgy valamivel olcsóbb.Tetszik,hogy az emberek nem olyan idegesek mint nálunk.Viszont furi szokásaik vannak, kaja téren meg öltözködésben is.Igen itt mindenkinek vannak készletei,mint nekünk is már.A fizetség sok de az árak sem alacsonyak,bár most mar akkora különbség nincs mint régen magyarország es svajc között.Bunkerekröl még nem hallottam,nekünk is van egy helyiség a ház alatt,ahol mosunk és oda visszük le a holmikat amik nem kellenek már,nem tudom,hogy ilyenre gondoltal-e.
2013. jún. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!