Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek a nyugati társadal...

Szerintetek a nyugati társadalmak dekadensek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 15:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha megmondod, mit értesz dekadensen és mit nyugatin, akkor talán meg lehet állapítani. Mindkettőt ezerféleképpen szokták ugyanis értelmezni.
2012. febr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nyugati: Európában ami a Vasfüggönytől nyugatra helyezkedett el+USA, Kanada, Ausztrália, Új-Zéland, Japán, Izrael, Dél-Korea


Dekadens: Olyan társadalom ahol az állandó fényűzés és az élet élvezete a cél bármi áron

2012. febr. 15. 16:08
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

A nyugati társadalmak valamilyen szempontból bizonyosan dekadensek.

Viszont ez nem hiszem hogy egyedi európai jellemző. Hisz ha az emberi viselkedést nézzük. Területtől függetlenül mindenki törekszik az egzisztencia, vagyon, hatalom , kapcsolatok, befolyásosság elérése.

A sikeresség és az ezzel járó fényűzőbb élet vonzó.

Így hát bizonyára dekadens világban élünk.


Viszont az Oroszok között is vannak igazán dekadens rétegek, ahogy úgy sejtem mindenhol. A nyugati társadalmak (Francia,Német,Angol,Svájc...stb) Sem kivétel.Ez természetes.

2012. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan társadalom ahol az állandó fényűzés és az élet élvezete a cél bármi áron"


Az összes társadalomban, mióta társadalmak léteznek, az élet élvezete és a fényűzés az emberek legfontosabb törekvése.


Ebből következően ha a "dekadens" szót így értjük (ami elég furcsa persze, mert ritkán szokták ezt érteni alatta), akkor igen, a nyugati társadalmak azok, akárcsak a keletiek, déliek és északiak.

2012. febr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
26%
A "dekadens" jelentése: hanyatló. Az ún. "nyugati" társadalmak tökéletesen megfelelnek ennek a jelzőnek: fejlődésük csúcspontján túljutott, az értékvesztés szakaszába lépett, lefelé tendáló társadalmak. A látszat ellenére is.
2012. febr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

" fejlődésük csúcspontján túljutott, az értékvesztés szakaszába lépett, lefelé tendáló társadalmak."


Mese habbal, ha nem konkretizálod, hogy milyen mutatók szerint jutott túl a "fejlődése" csúcspontján, és milyen "értékeket" veszít, meg milyen szempontból tendál "lefelé".

2012. febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%

"Dekadens: Olyan társadalom ahol az állandó fényűzés és az élet élvezete a cél bármi áron"


Ebből a szempontból szerintem igen, csak nem az átlagember számára, hanem egy """"felsőbb"""" rétegnek (direkt sok idézőjelben), akik minden tekintetben kizsákmányolják a többit.

2012. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

22:08-as:


a "mutatókat" hagyjuk. Akárki akármit mond, egy társadalmat nem lehet rőffel méricskélni.

Szerezz ott élettapasztalatot, ahogyan én is tettem. Rövid időn belül magad is megítélheted, hogy dekadensek-e - és mennyiben.

2012. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
A világ állandóan változik és szerintem ezért nem lehet "értékvesztésről" beszélni, azok mindig változnak, nincs a történelemben egy adott pont, amelynek értékviszonyaihoz viszonyítunk. És ha lenne az nagy baromság lenne. Nagyszüleimnek a mai világ maga a pokol, nekem viszont igencsak tetszik, és sosem élnék olyan világban, mint ők.
2012. febr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

13:41


Méricskélni csak mutatók alapján lehet valamit.


Az "úgy éreztem", "azt szoptam az ujjamból", "úgy látom" stb. meg puszta zörej.

2012. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!