Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért lett divat a közértben...

Miért lett divat a közértben zabálás?

Figyelt kérdés

Régen sosem láttam hogy bárki is evett volna a közértben mielött kifizette volna a kaját.Manapság meg elemgyek egy bevásárló kp.-ba és látom hogy vánszorognak az emberek,a családok és egy csomónak tele a szája,eszik a pogácsákat,túró rudikat,isszák akólát majd beleteszik a szemetet a kosárba és azt fizetik ki...

Ez annyira proli dolog..miért lett ez divat?Miért nem bírnak várni 10 percet amíg kifizetik?


2012. febr. 16. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Én is látok ilyet rendszeresen.Az igazság az,hogy amíg nem szólnak az emberre a dolgozók vagy biztonsági őrök,addig zabálni is fognak.Egyébként az a jobbik verzió hogy a zacskót vagy a csomagolást a kosárba teszik,és ugyanúgy kifizetik.Ők legalább kifizetik.De sokszor találkozom olyannal,hogy a pulton keresek egy terméket,és egy félig megrágott pogácsát vagy félig megivott üdítőt találok ott.Amíg a bolt szemet huny ezek felett,nekünk is azt kell tenni.
2012. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Ha kifizeti, miért ne ehetné meg előre? Meg néha maga a pénztárnál való sorbanállás is meghaladja a tíz percet. Ha meg kellően nagy helyen vásárolnak, az sem tíz perc, amíg megveszik a cuccokat. És ha épp rohadt éhesek? Meg különben is, neked mi közöd hozzá? :D A cég, akinek kifizetik, egyedül annak van köze ehhez.

Én mondjuk nem szoktam előre megenni, amit megveszek, bár álltam már félórát sorban és akkor erősen meggondoltam a dolgot. De tökéletesen megértem azokat is, akik ugyanezt nem bírják ki.

2012. febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vannak helyek (pl. Auchan), ahol a bevásárlótérben külön van ilyen majszolópult. Ott külön fizetnek, és vagy ott fogyasztják, vagy elviszik.


Az amúgy lopás, ha csak úgy simán megeszi - akkor is, ha kifizetné.

2012. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Második te is egy ilyen bunkó vagy :) Lemerem fogadni hogy a valóvilágot is nézed.

"A sorban állás is meghaladja a 10 percet" úúúristen..tíííz perc...hát annyit nem is lehet kibírni!Annyi önuralmad már nincs is... impulzívan cselekszel mint az állatok...ha éhes vagy azonnal zabálnod kell!Nem tudom,akkor oda is kattintasz ahol rád jön?Mert tíííz percet már nem bírsz ki hazáig?

Fogadjunk nagy műkörmeid is vannak :) !!!

2012. febr. 18. 09:15
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Ó, ha ennyi fogadást nyernék... :D Sosem néztem a valóvilágot, szinte tévét sem nézek már évek óta. Sosem volt műkörmöm, van sokkal szebb és erősebb saját. :D És mint írtam, még sosem ettem meg a vásárolnivalómat fizetés előtt.


Egyébként rettentő bunkó vagyok, igen! Azért, mert mások helyébe tudom képzelni magam és mert tudom, hogy mi tartozik a hatáskörömbe és mi nem.

Hát bocs, hogy őszinte mertem lenni. :D

2012. febr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
Ja és hát a tíz perccel te példálóztál a kérdésfeltevésnél, azt azért írtam. :P
2012. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Te kis mujkó az a tíz perc nem ez a tíz perc,Te nem érted a kérdést és még vitatkozol!!
2012. febr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsónál a pont!
2012. febr. 19. 10:32
 9/11 anonim válasza:

ezek a kommentek :D

Én sem bírom, ha mások bent esznek az áruházban..

Bármilyen éhes is vagyok kibírok akár félórát is pénztárnál.

Iszonyatosan cikinek érezném, ha bent felzabálnám mindenki szeme láttára utána a pénztárosnak oda adnám a kizabált túrórudis papírt…

Ez elég proli dolog…

Persze bele tudom magam képzelni mások helyébe…éhesek….de a pénztáros helyébe is, akinek ilyen csokis papírokat kell más után lecsippantani…..

2012. márc. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hofi Géza mondta egykor:Magyarországon egy főre két bunkó jut.Szerintem ezen már régen túl vagyunk, van az már négy is.

Ez nevelés kérdése, de úgy látszik ezeket senki sem neveli.

Egyébként esznek a villamoson, buszon is.Jó neveltségről, illemről, viselkedési szabályokról,egymásiránti tiszteletről egyeseknek fogalmuk sincs.Ennél már a majmok is intelligensebben viselkednek.

2012. márc. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!