Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyenek a magyar emberek?...

Milyenek a magyar emberek? Mik az általános jellemzőik?

Figyelt kérdés
Sok mindent nem tudok a kérdéshez hozzáfűzni, szerintem egyértelmű. Gondolom vannak általános jellemzők, nem csak sztereotípiák.

2012. márc. 12. 16:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Valami bizánci tag, aki itt járt 1100 környékén, azt írta a magyarokról, hogy ronda népség, és görbe a lábuk.
2012. márc. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Reggel kelnek este fekszenek, télen fáznak nyáron melegük van, ha nem fürdenek büdösek lesznek, imádják az idóta kérdéseket a gyakorin.
2012. márc. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Olyanok, mint bárki más, csak könnyebben elhitetik magukkal, hogy másodrendűek és alantasbbak, mint a többiek.
2012. márc. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Manapság már semmi !

A magyarok nem törekszenek arra, hogy magyaros kajákat egyenek, nem figyelnek arra, hogy magyar zenére bulizzanak, nem tartanak semmilyen szép magyar szokást (kántálás, betlehemezés stb.), nem dobban meg a szívük márc. 15.-én, legtöbbjüknek fogalmuk sincs, hogy Erdélyt vagy Trianont eszik-e vagy isszák stb.


Ezért sikeresebbek a cigányok, mivel ők hallgatják saját zenéiket, cigány kajákat esznek, összetartóak, rendelkeznek identitással, a magyarok azonban már sajnos nem. Tisztelet a kivételnek természetesen !

2012. márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Mármint külsőleg vagy belsőleg?

Külsőleg pl széles járomcsont, kis száj.

Engem azért kezdett el foglalkoztatni ez a téma, mert többen mondták, hogy mennyire magyaros írcom van. Nekem pedig fogalmam se volt, hogy ez mit jelent, így alaposabban utánanéztem. Sajnos neten csak ennyit találtam:

A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Szegedi Biológiai Központjának Genetikai Intézete és az MTA Régészeti Intézete 2001 óta végez kutatásokat a magyarság genetikai összetételét illetően. Raskó Istvánnak és munkatársainak eredményei egészen újszerűek. A legfontosabb megállapítások:[23] 0

a 10. századi Magyarország lakóinak és a 20. századi „magyaroknak” és „székelyeknek” genetikai összetétele lényegesen eltér egymástól.(még nem lehet konklúziókat levonni, a közbülső századokban élt népességet is elemezni kell, továbbá, egész Kelet-Európa genetikai történetét is a 10–11. századi magyarság kialakulásának megértése érdekében)

A recens minták jó kilenctizede az Európa őslakosságával egyezik meg. Ez egyértelműen a mai magyarság európai eredetét jelzi.

Van a mai minták között egy közép-ázsiai eredetű mutáció (M45) is, eredete további kutatást igényel.

Raskó István és munkatársai a 10–11. századi minták között is kimutatták, egész Kelet-Európában megfigyelt „szteppei” haplocsoportot (EU19, illetve R1a1), ami a mai lengyelországi és ukrajnai népesség 54–60%-át teszi ki. Feltételezés szerint ez a kelet-európai szteppén kb. 15 ezer éve alakult ki. Jelenléte a 10–11. századi Magyarországon mindössze arra enged következtetni, hogy a lakosságban akadtak olyanok, akik a kelet-európai őslakosság leszármazottai. Ez pedig egyáltalán nem meglepő, hiszen az ősmagyarok a honfoglalás előtt legalább félezer éven át Kelet-Európában éltek. Tóth Tibor és Éry Kinga – más-másféle megközelítésből! – mutatott rá arra, hogy a 10. századi magyarságon belül van egy olyan komponens, amelyik a kelet-európai szteppe nem török, hanem, valószínűleg iráni eredetű lakosságával állhat kapcsolatban. Ha nem „népekben”, hanem populációkban gondolkodunk, akkor válik érthetővé az az „iráni kapcsolat”, amit Carmela Guglielmino kutatócsoportja a Kárpát-medence különféle eredetű népeinél megfigyelt: tehát nem „a palócok”, „a kunok” stb., a 10. századi magyaroknál az R1a1 haplocsoporthoz tartozók, s nem „az ukránok” és „a lengyelek” stb. a „szteppei” eredetűek, hanem fordítva: Kelet-Európa különféle népeinek az ősei voltak azok, akik összekeveredtek a kelet-európai szteppe őslakosságával, akik a kőkorban, legkésőbb a bronzkor elején költöztek oda, majd a vaskorban és az ókorban tovább keveredtek (más) iráni nyelvű népekkel (szkíták, szarmaták, alánok).

Raskó István és csoportjának izgalmas megfigyelése az uráli népekre jellemző Tat C allél 10–11. századi meglétének kimutatása és az, hogy ugyanez a mai népességtől vett mintákban (már) nem fordul elő.

2012. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%
a magyarok mindig panaszkodnak. kulsore u.olyanok, mint a kornyezo nepek. egyes videkeken, vannak mas tipusok is.
2012. márc. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

Külsőre egyáltalán nem olyanok a magyarok, mint a környező népek. Pl. voltam párszor Romániában, már arcról meg lehet mondani, hogy ki az, aki biztosan román, ki az, aki biztosan nem, ki az, aki biztosan magyar, ki az, aki biztosan nem. Pl. a román nők arcformája tök egyforma, bárhol látok a világban egy román női arcot, meg tudom mondani, hogy román. A volt Jugoszlávia utódállamaiban meg ugyanilyen egyértelműen látszik a szláv vérvonal, más az arcuk, magasabbak, de ők egy kicsivel jobban hasonlítanak azért a magyarokra, mert sok magyarnak van szláv őse. Ausztriában még nem jártam, de hát azok meg megint csak nem hasonlítanak, szőkék, és német fejük van, de persze mivel a magyarok között is van jó pár német eredetű, ami a hosszú együttélésből következik. Van még Szlovákia, ott is jártam már, ők eléggé hasonlítanak a magyarokra, talán egy picivel több a szőke, de egyébként arcforma, magasság megegyezik.

Összeállítottam egy sorrendet a környező országokról, hogy kik hasonlítanak ránk szerintem a legjobban:

1:Szlovákia

2:Ausztria

3:Horváto.+Bosznia és Hercegovina+Szerbia

4:Románia

5:Ukrajna


Ebből egyedül a szlovákok azok, akikre azt mondom, hogy ténylegesen hasonlítanak ránk.

2012. márc. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal több a barnhajú ember, mint más népeknél.
2012. márc. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Régen azt hitték rólunk Amerikába hogy űrlények vagyunk, mert a többi nyelvhez képes fura a nyelvünk, és régen akik kijutottak Amerikába, azok közül sok elég sikeres lett. Mostanában az egyetlen sztereotípia hogy a magyar nők szépek.


Hogy én magyarként hogy jellemezném a népem? Külső:Változatos Összetartás: alacsony. Továbbá: Pesszimisták vagyunk, és semmiben sem értünk egyet, de ha egy kicsit is félre tudnánk tenni az ellentéteinket, akkor még a régi sikereinknél is többet érhetnénk el. (de így lassan magunkat emésztjük föl)

2012. márc. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%
akik leszavaztak mind bekaphatják :DD
2012. márc. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!