Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen Angliában élni? Úgy...

Marcus fenix kérdése:

Milyen Angliában élni? Úgy értem minden, tehát melyik a legjobb város, emberek, árak, fizetések, időjárás, esetleg mekkora képesítéssel kell rendelkezni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és lassan gondolkozom rajta, hogy ki kellene menni Angliába. Élmények/tapasztalatok?

#Anglia #magyar #ottélés
2012. ápr. 23. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
drága, sok a nigger/török/pakisztáni/lengyel sok a szemét szar a közbiztonság
2012. ápr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
tehát szar ott élni?
2012. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valóban sok a bevándorló, de én személyszerint ezt nem élem meg negatívumként. Szemét nincs több mint Budapesten, sőt! És a közbiztonságot se nevezném rosszabbnak.


Legjobb város szerintem nincs, illetve majd te meg tudod melyik neked a legjobb város. Az élet nyugisabb a kis városokban, viszont ott sokkal drágább a lakhatás és kevesebb a bevásárlóközpont és a munkahely, tehát ingázni kell. Kb ugyanez van Mo-on is.

Éppen ezért nagyvárosokban sokan élnek és főleg csóróbb bevándorlók.


Az emberek is ugyanolyanok mint mindnehol máshol. Van aki kedves megbízható, van aki nem. Vannak buták és vannak okosak. Talán annyi a különbség Mo-hoz képest, hogy itt nincs akkora loholás, mint otthon. Kevésbé vagy inkább másképp stresszelnek az emberek. Pl nem beszélgetnek politikáról. De ők is azt mondják mindenre, hogy drága, még akkor is, ha olcsó... hiába van több pénzük.

Többségében az angolok nagyon lusták, a feketék nagyon buták, a lengyelek kijátszósak az indiai/pakisztáni népek meg olyan maguknak valók mint nálunk a cigók. Alkalmazkodás nulla.


Árak. Ebben a pillanatban otthon drágább a tojás meg a kávé. De általánosságban ugyanazok az árak, csak itt többszörös a fizetés.


A minimálbér kb 300.000 forint. Egyedül a lakhatás drágább mint otthon, de közel hasonló, mint egy Budapesti belvárosi lakásé.


Időjárás. 3 hete csak esik mint állat... cats and dogs...

De a nyár egész szép volt és a tél se volt túl fagyos... asszem 2x esett a hó.


Képesítés? Nem igazán fogadják el a külföldi képesítést. De ha meg tudsz szerezni bármilyen alja munkát, amiből aztán adódik valami kis tapasztalatod és kapsz egy jó referenciát, akkor nagy eséllyel kezdhetsz feljebb lépni. Akkor már gondolkodhatsz a képesítésed szerinti munkában. A tapasztalat és a tudás fontosabb mint az oklevél. De a legfontosabb a nyelvtudás és a talpraesettség.


Milyen Angliában élni? Pont olyan, mint otthon. Dolgozol fáradt vagy, hazamész, eszel, tv-zel, iszol egy sört... annyi a különbség, hogy mindezt megteheted egy kicsit magasabb szinvonalon, anélkül, hogy rettegned kéne hogy nem tudod kifizetni a számlákat.

2012. ápr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Jómagam is angliában élek, az előttem szóló pont úgy írta le ahogy érzek. Annyit tennék hozzá hogy nem gurítják a piros szőnyeget senki elé, és ezt tessék elfelejteni mert sokan így jönnek ki: "lehúzok 1-2 évet azt tele leszek pénzel". Ez nem az a világ:) Ha csak nincs olyan amihez nagyon értesz és nagyon jó vagy felsőbb végzettségben.
2013. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!