Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogy telik/telt a május elseje?

Hogy telik/telt a május elseje?

Figyelt kérdés
Én a hagyományos értékek híve vagyok, ezért nem sokára indulok a Városligetbe egy sörre és virslire. (Ha meg bírom fizetni...)
2012. máj. 1. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jérsz ha otthon főzöl friss virslit és viszel egy sört magaddal.
2012. máj. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A ligetben már régóta olyan árak vannak, hogy mi mindig itthonról viszünk kaját és üditőt, vagy jól behűtött dobozos sört.
2012. máj. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még nem indultam el, úgy hogy átgondolom...
2012. máj. 1. 08:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Fél liter vizet 600 forintért árultak tavaly, inkább nem ittam órákon át, mire egy normális helyre elértem!


Amúgy mi kimegyünk a Margit-szigetre, van kuponunk egy kis körútra, majd valamit bekapunk, nézelődünk, én szeretnék fotózni, megdöglünk a melegtől, aztán majd irány haza. Azért kellemes szórakozást mindenkinek!

2012. máj. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mustafa33 ***** válasza:

Tegnap este lampionos felvonuláson voltunk a suliból, muszáj volt önként menni. Kicsit unalmas volt halgatni a diri beszédét, de muris volt mikor valakinek megygulladt a lampionja. Reggel rezesbanda szóra ebredtem ami a hangszórókból bömbölt. Felöltöztem, felvettem a fehér inget és piros nyakkendőt és mentem az iskola elé. Felírták ki nincsen ott, az majd hármast kap magaviseletből. Ott megkaptuk a fehér kartonból kivágott galambot egy pálcán amivel később integettünk. Én kaptam egy transzparenst is a haverral ketten, piros volt és az volt rá írva sárga betüvel: A Szovietúnióval örök időkre és soha máskép. Ezt elcseréltem egy albán zászlóra, de hozzá kellet fizetnem egy banánt. Hatos sorokba formálódva indultunk el. Menetelve énekeltük az "Itt van május elseje..."-t. A tribünön álltak a városházi elvtársak és egy orosz katonatiszt egy bazi nagy tányérsapkában. Az öreg partizánokból annyi volt hogy alig fértek fel. Ha ennyien voltak a háborúban is, nem tudom miért tartott olyan soká. Arról lehetett felismerni őket, hogy legalább harminc medália fityeget a zakójukon. Mikor oda értünk akkor integetni kellet az integetőkkel és kiabálni, hogy éljen május elseje, meg hogy munkával győzzük le az amerikai imperializmust és hasonl´kat. Az ororsz beszélt vagy tíz percig, meg a tanácselnők meg a párttitkár is, ezt az egy órát végig kellett halgatni, de azután leadtuk a zászlókat és lehete beálni a sorba banánér, mert azt is lehetett kapni. Azt mondták volt három ananaász is, de azt az iskolai dirinek adták el. Volt virsli mustár meg kifli papírtálcán, meg zacskós limonádé. Azután mehettünk haza. Máma arról kellet fogalmazást írni, milyen üzenetzett hozott nekünk Nyikolaj Anatolijevics Gribkin őrnagy elvtárs a nagy szovjet testvér néptől.

Ja, igaz ez 30 éve volt, de így volt.

2012. máj. 3. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!