Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Igaz, hogy egész Európában...

Igaz, hogy egész Európában csak a magyaroknak van pozitív képe az olaszokról? Az olaszok mit gondolnak a magyarokról? Én úgy hallottam, hogy ők is baráti népnek tartanak minket, mert a világháborúban egy oldalon voltunk.

Figyelt kérdés

2012. máj. 10. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Európában mindazoknak pozitív képe van az olasz népről, akik nem felületesen ismerik az országot. A magyarság felé megnyilvánuló olasz rokonszenv pedig igaz - és a közös szabadságharc - Magyarországon 1848-49, Olaszországban pedig a Risorgimento - idejére nyúlik vissza (és, természetesen, ennél régebbi, még középkori kapcsolatokra is). A II. világháborús szövetséges viszonynak ehhez semmi köze - annál több az egymáséhoz hasonló temperamentumnak és értékrendnek.
2012. máj. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%

A legtöbb olasznak fogalma sincs, hogy a magyarokkal egy oldalon volt a háborúban, akinek meg van, az nem foglalkozik ezzel.

Korántsem túl pozitív ott a kép rólunk, akit mindenki ismer és tudja, hogy magyar származású, az Cicciolina, a másik dolog meg az, hogy az észak-olasz sztriptízbárokban általában mindig van olyan lányka, akivel meg tudod magad értetni magyarul....

2012. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Az előbbi véleménnyel vitatkozom. Nem "mindenki" a rosszemlékű Cicciolina kapcsán gondol a magyarokra, legfeljebb a...hogy is mondjam? - legkevésbé tanult és művelt réteg. Ugyanez érvényes azokra is, akik a sztriptízbárokban ügyködő lánykákkal kerülnek kapcsolatba. Utóbbiak persze vannak, de sokkal kisebb számban, mint egyéb nemzetek lányai.


Az idegenforgalomban (mint vendégeket), az egyetemeken (mint diákokat, vendég-kutatókat) és a munkahelyeken, különösen Észak-Olaszországban, igenis becsülik a magyarokat. Azért meg különösen, mert látják és tapasztalják, hogy - a lengyelekkel és a románokkal ellentétben - a magyar nem adta a fejét tömeges kivándorlásra, nem vállal el minden olyan munkát, amelyet olaszok már nem hajlandók elvégezni. Ebből az az olasz ember, aki véleményt alkot, azt szűri le, hogy a magyarok jobban ragqaszkodnak a hazájukhoz, mint egyéb nemzetek lányai/fiai. Ezt a vélekedést már többször tapasztaltam - és jól esik, ha tudom is, hogy az igazság ennél összetettebb.

2012. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 3 évig dolgoztam olaszokkal és nincs jó véleményem róluk. Túl lazák, nem lehet bennük megbízni, vagy számítani, nem tartják a határidőket, mindent elrontanak, de sose kérnek bocsánatot, ha meg rájuk olvasod a hibáikat még nekik áll feljebb és leráznak valami hülye rizsával. De szerintem nekik jó véleményük van a magyarokról, legalábbis akikkel találkoztam, mind el volt ájulva Magyarországtól, meg hogy ő hogy szeret ide járni.
2012. máj. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem mindenesetre nincs pozitív képem róluk...
2012. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én bírom őket, tény hogy lazábbak és szétszórtabbak, de hülyeség az, hogy olyan durván beképzeltek lennének, a franciákhoz és angolokhoz képest beképzeltségben sehol sincsenek. Ha anyanyelvükön beszélsz akkor sokkal jobban állnak hozzád, de angol tudást ne várj el tőlük, mert az borzalmas. Jó véleménnyel vannak a magyarokról, ezt én is alá tudom támasztani.
2016. nov. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!