Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarok kb hány százaléka...

A magyarok kb hány százaléka támogatná az azonos neműek házasságát?

Figyelt kérdés
A felmérések szerint a franciák 63%-a, az olaszok 43%-a támogatja.
2012. júl. 2. 21:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%

pontos adatokat nem tudok... de politikai beállítottság alapján lehet tippelni. az LMP-s szavazók liberálisok, gondolom támogatnák. az MSZP-s szavazók közül gondolom a fiatalabb, liberálisabb emberek. az idősebbek már nem biztos. a fideszesek közül gondolom lennének páran, a KDNP felé tendálók közül már kevesebben. a Jobbik legszívesebben börtönbe zárná a melegeket, úgyhogy ott nem lenne népszerű az ötlet.


persze ez nem ilyen egyszerű, az emberek különféleképpen gondolkodnak. én például támogatnám, igaz, elég liberális vagyok ilyen téren.

2012. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
Azt nem tudom, de én biztos nem támogatnám. Nem példamutató viselkedés a melegség felvállalása, rossz irányba viszi a társadalmat. És az adoptált "gyereküknek" milyen életcélt mutatnának? Nem lenne fogalma szegény szerencsétlennek a család, a férfi és női szerepekről, valamint mindig az a megbélyegzés érné, hogy ,,na, itt van a meleg gyerek!" Én ezt nem bírnám elviselni! Ez szégyen a társadalom szempontjából. A nő nő, a férfi az férfi.
2012. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
33%
Kik csinálták ezeket a felméréseket?
2012. júl. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%
Engem például totális mértékben hidegen hagy, hogy házasodnak-e vagy sem. Ha szeretnék, tegyék, engem nem zavar - éljenek boldogan. Ha ez kell hozzá, hát hajrá. Csak hagyjanak már végre békén a témával :D
2012. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
22%
Én sem támogatnám, egyetértek a második hozzászólóval. Mindez pszichológiai tény. A liberalizmus meg nem erről szól.
2012. júl. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
23%
Én biztos nem, pont azért, amit előttem már mondtak - rossz irányba vinné a társadalmat
2012. júl. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
23%
én tutira NEM
2012. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

szerintem meg az viszi rossz irányba a társadalmat, ha mindent leszorítunk egyféle irányba a "normális" (ki mondja meg, mi a normális?) irányba?


már egy ideje adoptálnak meleg házaspárok gyerekeket, és eddig semmi nem mutatta ki, hogy ezek a gyerekek bármilyen pszichikai sérülést szenvedtek volna, vagy ettől függött volna a nemi identitásuk.


azt, hogy melyik nemhez vonzódik valaki, nem lehet belenevelni az emberbe illetve kinevelni belőle. ez egy eleve elrendeltetett dolog, szóval felesleges azzal vészmadárkodni, hogy a melegek melegnek nevelik a gyerekeiket.

2012. júl. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
13%

kedves utolsó

szerintem Istennek joga van megmondani mi a normális

elvégre ő alkotott minket

2012. júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Általában a Eurostat szokott ilyen felméréseket végezni.

Ahogy elnézem az itteni hozzászólókat, Magyarország népességének kb. 10-20%-a támogatná.

2012. júl. 2. 22:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!