Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mindenkinek egyenembernek -és...

Zsizsik666 kérdése:

Mindenkinek egyenembernek -és egyenasszonynak kellene lennie? Miért baj az egyéniség?

Figyelt kérdés

Egyenember: dolgozik valamit, elmegy a kocsmába, néha mosolyog.

Egyenasszony: neveli a gyerekeket, a nap 24 órájában mosolyog.

(Az embernek mennyivel jobb már, legalább a piától megjön a kedve.)

Miért nem lehet néha rossz napunk, vagy miért nem mutathatjuk ki soha senkinek az érzelmeinket, miért nem érti meg soha senki a másik problémáit?


2012. júl. 9. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Végre, valaki aki úgy gondolkodik, mint én. Én is megismertem egy fiút, aki rácsodálkozik néhány különleges szokásomra, vagy a drámai hangulatváltozásaimra (néha szomorú vagyok, néha meg nevetek). Nemrég megtaláltam a tökéletes baráti kört, akik elfogadnak így, ahogy vagyok :) Az ember pedig akaratos. Mindenkinek van egy saját, felvett ritmusa és ha a másik nem alkalmazkodik, akkor kritizálunk. És nem kell egyenlőnek lenni senkinekŰ! Mindenki egy külön egyéniség :)
2012. júl. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, már gyerekkorunktól kezdve az van belénk nevelve, hogy nehogy ki merd mutatni az érzéseidet, nehogy többre vágyj, mint ami jár...Az alapból belénk van programozva, hogy 20 évesen házasság gyerekkel meg egy csomó hitellel, így meg egyébként se lenne erőnk hozzá. Valamiért elvárják ezt, pedig mindenkinek joga van a saját életét élni, meg saját döntéseket hozni. Én is így utólag látom csak át , hogy apám meg a bátyám(aki hál Istennek nem él velünk) hányszor próbált manipulálni, hogy olyan életet éljek, amilyet ők akarnak. Csak azt nem értem, hogy miért fáj nekik ha én boldog vagyok. Ezzel csak azt érték el, hogy nem vagyok rájuk kíváncsi. Szerintem mindenkinek joga van a szabadsághoz, hogy a saját életéről ő maga döntsön.
2012. júl. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!