Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Még mindig igazak a svájciakra...

Még mindig igazak a svájciakra aggatott sztereotípiák (pl. hogy zárkózottak, nehezen fogadnak be idegeneket, stb. )?

Figyelt kérdés
2012. aug. 4. 01:12
 1/4 anonim válasza:
100%
Én két hetet töltöttem ott. Nagyon jól éreztem magam!! Az igaz, hogy az ország felfogásában benne van, hogy nem szeretik a bevándorlókat. Pl. óriásplakátok, amelyeken azt ábrázolják, ahogy a külföldiek hatalmas fekete bakancsokkal tapossák el az országukat a térképen. Attól függ, milyen céllal mész. Én vendégként voltam ott, a vendégekkel nagyon kedvesek. Nekem az ottani látogatásom óta az a kedvenc országom. Egyszerűen tökéletes! :)
2012. aug. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én már egy ideje itt élek. És igaz, zárkózottabbak mint a magyarok általában. Viszont szavahihetőek, korrektek, becsületesek, nem áskálódnak, mindenkiről egyből a jót feltételezik, amit a magyarokról nem mindig lehet elmondani.

Mondok egy példát. Társasággal étteremben voltam és az étterem véletlenül alacsonyabb összeget számlázott. Amikor ez otthon kiderült, a magyar egyből annak örült, hogy "nyert egy kis pénzt" míg a svájci ragaszkodott ahhoz, hogy visszamenjenek kifizetni a hiányt.

Hozzáállásban nagy különbségek vannak, mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai.

2012. aug. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
48%
nagyon rendesek pdig én is itt élek ! :)
2012. aug. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Kb három hónapot töltöttem kint és nagyon pozitívak voltak a benyomásaim. Nagyon kedvesek és segítőkészek.


Sokuknak szerintem a bajkeverő, bűnöző külföldiekkel van gondjuk, akik általában nem a magyarok.

2012. aug. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!