Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A cigányok mennyire rasszisták...

A cigányok mennyire rasszisták? Ha meglátnak egy feketét, akkor leniggerezik, a kínait leferdeszeműzik?

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ők mindenkit utálnak, még a társaikat it le büdös cigányozzák, ezt tapasztalatból tudom
2012. aug. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Hát a magyarokat nem hiszem, hogy különösen szeretnék. Volt cigány ismerősöm, aki csak simán leparasztozott minden magyart... Jól tükrözi a mentalitásukat ez a jelző! Mi vagyunk a dolgos parasztok, akik eltartjuk őket! Tisztelet a kivételnek, de nekem még olyanhoz sajnos nem volt szerencsém...
2012. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A végletekig. Nem is tudom, ha nemzetközi szinten szóba kerül Magyarország és a rasszizmus, miért mindig a magyar etnikumúakat veszik elő, mi csak a cigányokkal nem jövünk ki, a cigányok viszont senkivel sem, és a cigányok azok, akik a leggyakrabban elkövetői (és nem elszenvedői) a rasszista indítékú támadásoknak.
2012. aug. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A cigányok simán lecigányozzák egymást még akkor is ha a rokonuk. Viszont ha egy magyar valamelyik "társukat" szidja, akkor úgy összefognak még akkor is ha utálják egymást, hogy ott a magyarnak semmi esélye sincs.
2012. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
80%

Az én tapasztalatom az, hogy nagyon eltérő a hozzáállás más népcsoportokhoz a cigányságon belül is. Igazából a cigányság nem egységes nép, több hasonló eredetű és kulturájú de eltérő életmódú és sokszor eltérő nyelvű csoportról van szó.


Konkrétabban válaszolva a kérdésre, szerintem azok a cigányok, akiket a környezetük is annak tart (ld. később) és saját törvényeik szerint élnek, azok közül meglehetősen sokan nagy gyűlölettel viseltetnek a többségi társadalom iránt. Ez nem tipikus fajgyűlölet, inkább etnikai gyűlöletnek nevezhető. De manapság minden "rasszizmus" a médiában, mert ilyen a tömegmédia: ferdít, csal, pontatlankodik, manipulál és hazudik.


Az külön megérne egy misét, hogy kit tartunk cigánynak. A cigányok között élő lecsúszott embereket is sokszor cigánynak mondják, pedig adott esetben nem is azok.


Sokszor tapasztaltam, hogy valakiről eszembe sem jutott, hogy cigány lehet, mert az életmódja annyira elütött a mélyszegénységben élő primitív cigányokétól. Pedig az volt és jó ember volt.

2012. aug. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
37%
Előző vagyok. A kínaiakat, feketéket sokszor imádják főleg a városi cigányok. Mint kisebbségeket magukhoz közelállónak érzik őket.
2012. aug. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Cigany vagyok es semmilyen neppel nincs bajom. Kinait, feketet meg nem is nagyon lattam. Magyar baratom meg vagy szaz van
2012. aug. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami azt illeti a fekákra akarnak hasonlitani. Pl 50centre. Fesziteni a merdzsoval v a bömössel, és osztani az észt, h nekem mennyi pénzem van b...meg és nem dolgoztam semmit...
2012. aug. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Elmondoma velemenyem es lepontozzatok. Szoval nektek nem tetszik hogy egy cigany nem rasszista. Azt akarjatok latni amit ti gondoltok. Ha azt irtam vna hogy cigany vagyok es minden nepet utalok az jo lett volna.. Sok okos.
2012. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mustafa33 ***** válasza:
100%

Vannak kivételek, de általában a gádzsót lenézik és bolondnak tartják.

Ha a gádzsó azt mondja a romára hogy cigány, az rasszista.

Ha a roma aztn mondja a fehérre, hogy gádzsó, az csak a szokást követi.

Cigány rasszizmus hivatalosan nem létezik.

Állítólag a KL-ben a cigányok nagyon fölényesen viselkedtek az ott többségben lévőkkel szemben, mert hogy ők árják.

2012. aug. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!