Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Egy hun harcos 10 másodperc...

Petraa0902 kérdése:

Egy hun harcos 10 másodperc alatt hány darab nyílvesszőt tudott kilőni reflexíjával?

Figyelt kérdés

2012. szept. 30. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerinted ki mérte volna? Akkoriban nem rekordra készültek, hanem csak harcoltak.
2012. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Akkoriban még nem voltak olyan pontos órák.
2012. szept. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
egy versenyfeladathoz kellett volna de azért köszönöm.
2012. szept. 30. 17:44
 4/12 anonim ***** válasza:
Minél jobb volt a harcos reflexe, annál többet.
2012. szept. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Korábbi számítások alapján egy gyakorlott, jól kéépzett lovas íjjász, 8-9 másodperc alatt űritette ki háti tegezét. Annak tartalma egy tucattal volt megrakva, amint ez kiürült a nyereg tegezbe nyúlt további municióért.
2012. okt. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem esküdnék meg rá, de mintha valamikor/hol azt olvastam volna, hogy percenként kb. 40-50-et. Akkor ennek a hatodát (ami elég soknak tűnik, de nem lehetetlen).
2012. okt. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

újra az 5ös vagyok :)

A 6odik számmal ellátottnak..

Nem tűnik lehetetlennek, hiszen, ha utána számolunk, kb. ugyan az az idő, mint amit én írtam :)

Ezért is volt régen elég egy kb. 90-100fős lovas csapat, akár egy 1000 fős gyalogos sereggel szemben. Ha azt feltételezzük, hogy minden ijjász egy perc alatt 40 vesszőt lő ki, akkor az azt jelenti, hogy percenként 4000 vessző zúdul a gyalogos seregre, ez a tűz erő kétségen kívül akár 5 perc alatt is eldönthette a csata kimenetelét. Persze a félre, nem célt talált lehetőségeket is számításba véve. :)

Ez persze csak egy szimpla feltételezés :)

2012. okt. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szevasz! Én meg a 6-os. Úgy látszik ketten, egymástól függetlenül - és valószinűleg más források alapján - ugyanazt állitjuk. Tehát feltehető, hogy jól saccoltunk/emlékeztünk, azaz a percenkénti 40-50-es szám elfogadható.
2012. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nézd, én 9 éve vagyok Magyar Történelmi Íjász, legjobb ismereteim szerint kb 6-8 vessző volt amit kilőtt egy felnőtt hun férfi. Ami nem mindig a találatra ment.. Inkább a nagy létszámú tűzerő volt a cél náluk.
2012. okt. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 folker ***** válasza:

Nem tudom, hogy egy lovasíjászatot életforma szerint űző, de a mában élő ember rekordjai vagy edzései adhatnak-e számodra elfogadható rekonstrukciót?

Ha igen, akkor keress rá Kassai Lajos lovasíjász videóira vagy oldalára.

Én azt gondolom megközelítőleg erre a teljesítményre lehettek képesek őseink is.

2012. okt. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!