Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak a francia kastélyokban...

Csak a francia kastélyokban volt divat az ajtó meg a függöny mögé szarni, vagy más országokban is ilyen igénytelenek voltak?

Figyelt kérdés

Pl. nálunk volt ilyen? És más, több kastéllyal rendelkező országban?


Amúgy hogy lehettek ilyen igénytelenek? Meddig tartott volna építeni egy pottyantós WC-t?


2012. nov. 14. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ahol kutyák vannak, ott még ma is az. :D
2012. nov. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Talán nem kéne minden legendát készpénznek venni.

Tudod, a lovakkal huncutkodó uralkodónő és hasonlók.

2012. nov. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Utolsó te nem Csicsolinára gondolsz?


Egyébként sehol nem szartak a függöny mögé.Vagy építve volt egy pottyantós vagy egy lyuk a padlóba.

2012. nov. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ömm... nekem ezt konkrétan asszem még a töritanárom is mesélte, de rengeteg helyről hallottam. Állítólag elég hamar leamortizálták a kastélyokat.


De számomra ez egyébként is teljesen hihető, azt már senki nem vitatja gondolom, hogy pl. tele voltak tetvekkel és alig mosakodtak...

2012. nov. 14. 21:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát volt a "paróka" korszak amikor az emberek nem mostak hajat vagy csak nagyon nagyon ritkán és mindig parókát viseltek.A kezükben volt egy pálca amivel a fejüket vakargatták mivel a fejbőrük önálló életet élt és sok hívatlan vendéget tartalmazott.


Elképzelhető ez a szarós dolog.

2012. nov. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én is olvastam hasonlót itt neten.Volt egy oldal,ahol régi uralkodóházak szokásairól írtak.Ha megtalálom,belinkelem.Szó volt erről a sz*rós dologról,olyat is olvastam,hogy a folyosókon a padlóra vizeltek egész egyszerűen,és a palotákban ezek a szagok terjedtek.De olvastam menstruációs dolgokról,akkori abortusz-témáról.mosakodási szokásokról,stb..Nagyon érdekes kis gyűjtemény volt.
2012. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"XIV. Lajos udvaroncai a Versailles-i palotában ott könnyítettek magukon, ahol az eszükbe jutott, mert nem voltak más lehetőségeik. Valójában egészen a múlt század közepéig sok párizsi lakásában nem voltak megfelelő fürdőszobák és ez a parfüm széles körű használatát eredményezte" ( [link]


[link]


De ez a legjobb:


[link]

2012. nov. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudtam én, hogy így van. Csak az lep meg, hogy ennyien értetlenkednek itt.
2012. nov. 18. 17:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát tudod, kedves kérdező, könnyebb idétlenségeket firkálni, mint komolyabban rákeresni valamire...
2012. nov. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!