Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Megoldódott a volt jugoszláv...

Megoldódott a volt jugoszláv államok helyzete? Milyen a viszony a nemzetiségek között?

Figyelt kérdés

Ma megnéztem A felejtés virágai c. filmet, nagyon megrázó volt, ahogy ugyanazt a nyelvet (szerbhorvát) beszélő emberek halomra ölik egymást. Ennek kapcsán tettem fel ezt a kérdést.


Szerbek, bosnyákok és horvátok között durván elfajult a viszony a 90-es években. Most hogy alkalmazkodnak egymáshoz évekkel az új határok kiszabása után? Várható valamifajta megtorlás az elkövetkezendő évtizedekben? Fel fog oszlani Bosznia és Hercegovina? Az olyan szomszédok, akik húsz évvel ezelőtt gyilkolták egymást, most meg tudnak lenni békében egymás utcáiban egymás szomszédságában?


Nem sokat hallani a médiában róluk, csak emiatt kérdem. Köszi.



2013. ápr. 6. 01:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi pont a jugoszláv felbomlásról tanultunk töriből a napokban, és a töri tanárom mesélte, hogy van egy szlovén professzor ismerőse, akinek van Horvátországban nyaralója, ahova meg is hívta a töritanáromat és a családját (elég jóban vannak). Mikor ott voltak, akkor mondta a szlovén professzor, hogy melyik boltokba és éttermekbe ne menjenek be, mert ott horvátok dolgoznak. Horvátok és szlovének között elég nagy utálat van.
2013. ápr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mustafa33 ***** válasza:
Akkor már értem miért panaszkodnak a szlovák turisták a horvát rendőrökre és vámosokra. Mert ugye nekik is az van az útlevélben, hogy Slovenska republika ami ugye azt jelenti Szlovén köztársaság ☺.
2013. ápr. 7. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mustafa33 ***** válasza:
Jó tudom, nem azért, hanem mert a szlovákok midig erősen srbofilok.
2013. ápr. 7. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A szerbek utálják a horvátokat legjobban(Ez kölcsönös).A szlovénokkal se vannak jóban.Apám volt szlovéniában.Vajdaságiak vagyunk.Ő eltévedt megkérdezett néhány szlovén embert hogy merre kell menni látszott rajtuk hogy 30 évnél idősebbek szóval tudnak szerbül de egy mukkom meg nem szólaltak de egy öregember később segitett neki.Amugy szerintem mindig lesznek ellentétek.Nem volt jó ötlet ennyi népet eggy államban egyyeisteni hiába vannak közös őseik.
2015. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!