Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Tulajdonképpen mi is az a...

Tulajdonképpen mi is az a cigány kultúra?

Figyelt kérdés
Sajnos nem sikerült még eddig erre utaló nyomokat felfedeznem.A zenéjük a magyar müdalok cigányosan való előadása.-A festőik naiv stílusban festenek cigány témáju festményeket.Nem találok egyértelmüen cigány díszítési motivumokat sem.Ha valaki cigány és író ,vagy költő az már az ő kultúrájuk része ,a fennt leírtakkal együtt ?
2013. ápr. 7. 18:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Na ez nem sok,ennél azért többet vártam.Közben eszembe jutott pl az iparművészet. Teknővájás fakanál készítés késélezés fazék foltozás ha ez nem kultúra akkor semmi !
2013. ápr. 7. 20:14
 2/15 anonim válasza:
67%
A néptáncuk és a zenéjük különleges, mondhatom , hogy utánozhatatlanok. Ez is a kultúrájukhoz tartoznak :)
2013. ápr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nincsen olyan, hogy a cigány kultúra, egyrészt mert a hazai cigányság nem homogén (lásd pl. oláhcigányok, beás cigányok, magyarcigányok, ezeken belül is sokféle csoport), másrészt mert a kulturális sajátosságaik egy része elkopott, mást meg a többségi társadalomtól kaptak, lásd ilyenek az általad felsorolt mesterségek is.
2013. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Ja, és olyan sincs, hogy cigányzene, a muzsikus cigányok mindenütt a többségi társadalom zenéjét tanulták meg és játsszák.
2013. ápr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A kannacsapkodással és dajdajjal meg jajongással kisért idétlen ugrándozás amit táncnak neveznek ? És az Indiából magukkal hozott kultúra megkopott? Akkor hol van ez a kopott kultúra mert én nyomát sem látom.Valaminek azért lenni kéne nem?
2013. ápr. 7. 21:27
 6/15 skorpiop válasza:

Szerintem a fakanál készítés és a fazék foltozás nem az ő kultúrájuk része....mielőtt mondjuk nálunk is megjelentek volna is volt fakanál stb..

Manapság viszont figyeld meg az építészeti stílusukat vagyis a díszítést( túlzás volt építészetet írni... :) ha meglátsz egymás mellett egy magyar vagy más nemzetiségű házat és egy cigányét észre veszed.Rendkívül "ékes" hangos színeeket használnak, sőt gyakran át is festik.Ez személyes tapasztalat, nagymamám szomszédjában lakik egy család és amikor megyek 2-3 hetente meglátogatni anagyít valami mindíg más színű, vagy a kerítés a háztető falak ablak körbe stb...

Magyaroknak nincs saját építészeti stílusuk nekik mondhatni van

remélem segítettem kicsit

2013. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ebben nem értek egyet a fenntivel,valószinüleg nem járt még a szentendrei skanzenban ,ott láthat magyar épitészeti stílusokra jellemző példákat.
2013. ápr. 7. 22:05
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem kéne törölni,mivel minden szavad igaz.
2013. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem én voltam aki jelentette,az én kérdéseimnél demokrácia van addig amig nem engem sértegetnek.
2013. ápr. 9. 00:45
 10/15 anonim ***** válasza:
Undorító dolog volt töröltetni,nem volt benne sem csúnya szó,sem hazugság.Tények voltak benne.
2013. ápr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!