Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Valaki aki már járt Spanyolors...

Valaki aki már járt Spanyolországban. Milyenek a Spanyol szokások, emberek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval imádok mindent ami Spanyol. Az embereket, az országot, a nyelvet mindent.. de az a baj hogy mindig csak olyan nyers szövegeket találok.. Valaki aki már járt Spanyolországban tudna nekem mesélni itt az emberekről, szokásokról, az országról stb.. nagyon megköszönném :)

2013. ápr. 14. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly nyáron voltam. Hát, annak ellenére, hogy 4 éve spanyolul tanulok, (szóval valamennyire elfogultnak kéne lennem) nincs túl jó véleményem az emberekről. Szerintem elég bunkók voltak, gondolom azért mert turisták voltunk. Mi Magyarországon szeretjük a turistákat, mert örülünk neki, hogy valaki kíváncsi az országunkra. Nekik viszont teljesen természetes, hogy özönlenek oda a turisták és a legtöbbjüket csak zavarják... Nem tudom mennyi idős vagy, de szerintem ha az igazi spanyol embereket szeretnéd megismerni, akkor valami csereprogrammal menj majd oda, talán akkor kedvesebbek lesznek.. Maga az ország nagyon szép, gyönyörű helyek vannak. Az ételek is nagyon jók én pl. imádom a paella-t tenger gyümölcsivel. És azért vannak ott is rendes emberek, de a legvendégszeretőbbek azokon a helyeken voltak, amik nem olyan felkapottak. (Körutazáson voltunk.) Egyébként az pl. igaz rájuk, hogy nagyon sokáig kint vannak éjszaka, akár kisgyerekkel együtt. A kávézók tömve voltak késődélutánonként és a parkokban is rengetegen voltak. Ez pl. nagyon tetszett bennük. Ja, és ilyen 6-7 óra előtt meg kb. kihaltak voltak a városok max. turisták járkáltak, szóval a szieszta az még mindig él. :D Városok közül nekem Bilbao tetszett, mert különleges volt, de mondjuk Bilbao nem a legtipikusabb spanyol város..

Na, most így leírtam ami eszembe jutott, nem tudom, hogy ez nyers szöveg-e vagy nem. :D

2013. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég nagy ország, északon is más, mint itt délen.Van akinek nem szimpatikus a spanyol emberek hozzáállása, én sem csípem mindig ezt a beletojok mentalitást, de elvagyunk... Ami nagyon tetszik, hogy sok apukát látok a játszótereken, sokkal többet mint otthon, és tényleg játszanak is a gyerekekkel.
2013. ápr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Még annyit hozzáteszek, hogy mi csak az északi részen voltunk, és igaza van a másodiknak, mert lehet, hogy ott teljesen más az emberek mentalitása. (Pl. Katalóniában is tök más volt, mint a többi helyen.) És én is sok apukát láttam a gyerekével, sokkal többet mint amennyit itthon látok és nagyon aranyosan viselkednek velük, ez is tetszett azért a spanyol emberekben. :)
2013. ápr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

A spanyol embereket sem szabad ahhoz mérni, hogyan kezelik a túristákat. A túristák egy része helytelenül viselkedik, nyilván sok helyiben kelt ez ellenérzést, az elsô hozzászóló talán ezzel találkozhatott.


A spanyolok alapvetôen kedves, segítôkész, pozitív hozzáállású emberek. A mindennapi életükben jeelntôs szerepet játszik a többi emberrel való kapcsolattartásuk. Együtt kávéznak, együtt ebédelnek, szeretnek sokat beszélgetni, szeretnek élni.


Spanyolország különbözô területei nem csak az idôjárásban térnek el, más-más népek lakják, akiknek más-más szokásaik és nyelveik vannak.

2013. ápr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És pl. Katalóniáról tudnátok mesélni?? Mert én mondjuk majd nagyon szeretnék Barcelonában éni csak nem tudom hogy ott melyik nyelvet beszélik inkább. Katalán vagy Spanyol? Illetve ott meglehet tanulni spanyolul?
2013. ápr. 15. 13:31
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a válaszokat :)
2013. ápr. 15. 13:31
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Katalóniában pont nem voltam, de a barátok szerint elég erős a katalán hatás, spanyol tanulás szempontjából akkor inkább máshová menj.
2013. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Katalóniában nagy az igyekezet a katalán nyelv és szokások életbentartására, Barcelonában így mindenütt látni katalán feliratokat, katalánul beszélgetôket.


De a katalánok is beszélnek kasztíliaiul (erre mondjuk mi, hogy "spanyolul"), tehát ha így szólítod meg ôket, akkor ôk is ugyanúgy válaszolnak, meg fogod ôket érteni.


Ha hosszabb ideig maradsz, akkor viszont a katalán nyelv nélkül nehéz boldogulni. Ezen a nyelven folyik általában az iskolai oktatás, és több olyan helyen járhatsz, ahol csak katalánul írt információkat kapsz.

2013. ápr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Katalóniában teljesen elfogadott a spanyol nyelv, de egyből szimpatikusnak fognak titulálni, ha tudsz katalánul. A katalánok nagyon szeretik Katalóniát, a nyelvüket, és büszkék rá, hogy ők "nem spanyolok". Azt nagyon nem szeretik, ha "lespanyolozzák" őket a túristák, ki is szokták kérni maguknak: ők katalánok.
2013. ápr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzátennék, hogy amit a média terjeszt a katalánokról, az azért erősen túlzás, az egész csak politikai műbalhé. Én néhány napig voltam Barcelonában, teljesen normálisak és kedvesek az emberek, és bár igaz, hogy hivatalosan, a táblákon, a metrón stb. minden katalánul van, de a gyakorlatban szinte mindenki kasztíliai spanyolul beszél, emlékszem, hogy amikor a metrón utaztam, még a Barcelonai Közlekedési Vállalat (TMB) alkalmazottai is spanyolul beszéltek EGYMÁSSAL IS, a buszsofőr is spanyolul szólt hozzánk, tehát nem kell a politikai bohóckodásukat komolyan venni. A három nap alatt, amíg ott voltam, kb. 3 embert hallottam az utcán katalánul beszélni, és egyedül a Barça-meccsen a biztonsági őr szólt hozzánk katalánul (én meg pofátlanul válaszoltam neki spanyolul).
2013. ápr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!