Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarokat melyik nép...

A magyarokat melyik nép szereti a legjobban a lengyeleken kívül, és melyik nép utál minket legjobban? Melyik nyelv hassonlít a legjobban a magyarra a finn nyelven kívül?

Figyelt kérdés

2013. jún. 24. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Észt is finnugor nyelvcsalád, de jó pár szó van pl. törökből is... Kifejezetten még a finn sem hasonlít a magyarra!


Kit szeretünk legjobban? lengyeleken kívül nem tudom megmondani... személyfüggő, nekem pl. szimpatikusak az olaszok, németek, osztrákok, horvátok...


Hogy kit utálunk? utálat szót az túlzás, de hagyományosan nem vagyunk jóban a románokkal, szlovákokkal, szerbekkel...

2013. jún. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A törökök szeretnek minket, meg a bolgárok, finnek.

Legjobban a szlovákok, románok utálnak minket.

Feltűnően egyik nyelvre sem hasonlít a magyar, a manysi meg hanti nyelv elvileg a legközelebbi, de azért annyira még az sem hasonlít.

2013. jún. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kínaiak és a japánok is szeretnek, mert ázsiainak tartanak minket, vagyis messzire szakadt lelki társnak.

Az ugor ág többi tagja (hanti, manysi) közelebb áll a magyar nyelvhez.

Utálat: talán a szerbek.

2013. jún. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elszakadt lelkitárs ez még új nekem:D de miért is lennénk lelki társak??
2013. jún. 24. 22:11
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez hihetetlen,hogy a manysi mennyire hasonlít a magyarra
2013. jún. 24. 22:25
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Régebben engem is lenyűgözött az a néhány száz szó, amely a finnugor nyelvrokonság bástyája... de nézd csak meg ezt, és kiderül, az angol sokkal közelebbi rokon: [link]

2013. jún. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6. válaszoló bocsi de ezek kitalált szavak és ezt be is bizonyítom(pl.: a poor nem azt jelenti por hanem azt hogy szegény na már itt lebuktál)tényleg bocsi a durva megfogalmazásért de nem vagyok jó kedvembe
2013. jún. 27. 22:50
 8/9 anonim válasza:

LOL :D

Ilyen f**zságot régen olvastam, mint amit a hatos válaszoló belinkelt. :DD

2013. jún. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Először is nem jól olvastad, nem az van oda írva, hogy por, hanem hogy pór (!) (ha ezt a szót nem is, de azt biztos ismered, hogy "pórnép"), és ez pedig igenis azt jelenti, hogy szegény.


Másodszor ha valakit le tudtál volna buktatni az nem én lennék, hanem aki írta.

2013. nov. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!