Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A népviselet miért takarja el...

A népviselet miért takarja el a nők legjobb részeit? Miért kell (ett) a fehér harisnya, a többrétegű szoknya és az olyan ruha, amiben 90 kilósnak látszik egy nő? Hogy az istenbe tudták egyáltalán a férfiak megkívánni így a nőket?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Téged nem vonz az, ami titokzatos? :-)
2009. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Még annál is régebben már kacérnak tartották, ha kivillant egy nő bokája a hosszú szoknya alól. :)

Talán azért, mert ezek a "faros-bögyös" menyecskék látszottak egészségesnek, akik tudnak gyereket szülni és dolgozni, háztartást vezetni. Egy gyenge, sápatag virágszál nem nagyon kellett senkinek sem.

Miért alakult így a népviselet, azt én sem tudom, de szerintem a magyar népviselet gyönyörű. Kevés olyan népcsoport van, ahol ennyire szépen díszítettek a ruhák, ennyire kidolgozott a hímzés.

A több rétegű alsószoknya meg nagyon szép tánc közben. Gondolom, láttál már néptáncoló lánykákat, ez a szoknya pörög szépen.

2009. okt. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Régen a test mutogatása nem volt divat,a nők sem voltak olyan laza erkölcsűek,mint most.A férfiak fantáziáját pedig jobban megmozgatta,amit nem láttak.Most semmi titokzatos nincs egy nőben,mert majdnem meztelenül járnak.

De kérdezhetnéd azt is hogy pl. a török nők miért járnak bő,hosszú ruhában,fejkendővel a fejükön,vagy a moszlim országokban miért járnak csadorban?

A válasz szerintem az,hogy egy nőnek nem illik mutogatnia magát idegen férfiak előtt.

2009. okt. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Azért,mert ha mindig mindenki kirak mindent, egy idő után csömört kap az ember.

Azonkívűl nem túl jó dolog harmincévesen már akkut petefészek,vese-gyulladással küszködni.

2009. okt. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Pontosan, akkoriban az emberek mindennapi megélhetése fontosabb volt, és a nők is dolgoztak keményen otthon a ház körül. Ma lekicsinylik ezt a dolgot, de régen nagycsaládok voltak, és azért naponta 6-10 emberre főzni azért nem kis teljesítmény ám, pizzafutár meg nemigen volt. Amellett a mosás kézzel történt, a ház körül apróbb munkák is a nők dolga volt, elég keményen elfáradtak azért. És nem nagyon volt idejük a szexualitással foglalkozni. Ma szexközpontú lett a társadalom, akkoriban sokkal kevésbé volt az. Arról nem is beszélve, hogy megvetették, lenézték azt a lányt vagy asszonyt, aki utcanő módjára mászkált.

Akkoriban egy boka, egy comb is olyan privilégium volt, amit csak az az egyetlen egy férfi láthatott, aki a kedvese volt a nőnek, és szerintem ez igen becsülendő dolog volt. A lényeg annyi, nem a magamutogatás miatt éltek akkoriban az emberek, nem úgy mint ma a tip-top plázak.rvák

2009. okt. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
pont azért, mert ez népviselet és nem a mai divatot követi! képzeld el(tudom,hogy nehéz, de azért próbáld meg), hogy akkoriban, mikor a lányok még minden nap ilyen népviseletben jártak, már az is szemérmetlenségnek számított, ha egy lánynak csak a BOKÁJA! kilátszott. És az is,hogyha egy férjezett nő nem fedte el a haját! bizony... és akkoriban még nem a csontváz nők voltak divatosak, mint manapság...akik olyan véknyak voltak, mint most a nők példaképei, azokat egészségtelennek és csenevésznek tartották és a férfiaknak sem kellett, mert egy ilyen gyenge nő nem tud egészséges gyereket szülni(legalábbis akkor így gondolták)...
2009. nov. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy a korábbi hozzászólások is tartalmazzák, ennek gazdasági okai voltak. A nő legyen nagy, erős és egészséges, hogy jól bírja a munkát, elég gyereket szüljön, hogy a családi gazdaság tudjon működni. A beteges, gyenge nő csak a pénzt vitte, drága volt az orvos. Tehát egyáltalán nem számított csúnyának egy 90 kg-os nő. Ahogy emlékszem, a nők nem igen hordtak kabátot télen, mert az akadályozta őket a mozgásban, tehát alaposan rétegelni kellett a ruhákat. A szexről meg csak annyit, hogy nem voltak azért annyira szemérmesek, olvassuk csak el a parasztdekameront, megtudjuk, mi is az igazság.
2009. nov. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Néhányan fogalomzavarba szenvednek a paraszt asszonyok bokája igenis kilátszott, hétköznapra munkához, 1-2 szoknya volt rajtuk meg egy blúz, az ünnepi viselet a sok szoknyás, és akkoriban a vastag vádli, széles csípő, vékony derék volt az ideáll, akár a parasztoknál akár a nemeseknél, és az asszonyok soha nem járhattak fedetlen fővel, ezzel is jelezték, hogy ők már nem lányok. Kabátot nem hordtak csak egy félbehajtott háromszög alakú vastag kötött kendőt (beliner).

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



A polgári divat sem volt ebből a szempontból sokkal másabb, sőt ott a kényelmi szempontok sem sokat számítottak, tehát még a bokát is takarták:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Sokkal szebbek ezek a ruhák, mint a maiak és a nők is sokkal nőiesebbek szebbek, a menyasszonyi ruhák nem véletlenül ilyenek még mai is:

[link]

[link]

[link]

[link]


----

Mindenesetre én sokkal szívesebb járnék ilyen ruhákba mint farmerbe, meg pólóba! Amúgy népi táncolok és imádom a régi polgári divatot, egy olyan ember akin sosem volt régi ruha akár férfi, akár nő sosem fogja megérteni, hogy miért olyan jó érzés.

23N

2010. jún. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
kinek mi a legszebb rész...nekem egy nő szeme a legszebb rész a nőn
2010. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!