Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A cigányvajdára hallgatnak a...

A cigányvajdára hallgatnak a cigányok? Parancsolhat nekik?

Figyelt kérdés

Hogy működik ez?


Minden cigány hallgat rá, vagy sokuk már nem követi ezt a hagyományt?



2013. szept. 18. 10:48
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Hallgatnak rá, parancsol nekik. Persze csak azok, akik az adott közösséghez tartozónak gondolják magukat.
2013. szept. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ahogy az első mondta, hallottam olyat, hogy volt egy cigány család, minden nap loptak, ezt a helyiek megelégelték, szóltak a vajdának, aki beszélt velük, többet nem loptak
2013. szept. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen én is úgy tudom,hogy igen sőt meg is alázkodnak neki. Amikor meghalt a a vajda városunkban olyan temetése volt mint egy királynak. Én nem vagyok cigány és nem is nagyon van kapcsolatom velük párat ismerek köszönünk

egymásnak és ennyi. De mikor volt a temetés pont a főtéren voltam és ott ment el a menet nagy zenekar,hintók drágábbnál drágább autok és ami a leg...hogy is mondjam,mindegy... pénzt szortak végig amíg elhagyták a főteret és mind 200 as volt. A temetés után jött a buli de ezt már csak utolag tudtam meg,hogy kártyáztak a gazdag cigányok nem kevés pénzekbe és a nyereményeket oda adták a szegényebb cigány családoknak.

2013. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

igen, hallgatnak rá de nem azért mert tekintélye van, hanem mert félnek, hogy bajuk esik

a cigányvajdák zöme nyakig benne van az alvilágban, abból tesz szert nagy vagyonra, így a kapcsolatai is megvannak, hogy rendbe szedje a szegényebb cigókat

egy dolgot jól jegyezz meg: a cigányok nem félnek semmitől csakmert annak tekintélye van

legfeljebb az apjuktól, ha megfelelően nevelte őket, meg a haláltól, de attól nagyon

2013. szept. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!