Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Kint állnak a ház előtt és...

Kint állnak a ház előtt és bámulnak. Ez mire jó?

Figyelt kérdés

Este van. Állnak a ház előtt, ketten, hárman, vagy többen. Nem buszmegálló. Nem taxiállomás. Valószínűleg ismerik egymást, de nem beszélgetnek. Csak bámulják némán az előttük a járdán elhaladó embereket. Elmegyek mellettük, és bámulnak. Ott vannak még negyed óra múlva is, ugyanúgy bámulnak, egy szó nélkül. Kreol bőrűek. Mi járhat ilyenkor a fejükben? Ha dolgom van, teszem a dolgomat. Ha társasággal vagyok, beszélgetek velük, de hogy álljak és stíröljem a járókelőket többed magammal, el nem tudnám képzelni.


Árulja már el valaki (akár egy ilyen bámészkodó), mire jó ez?



#néma #bámulás #kreol #járda #fura. járókelő
2013. szept. 26. 23:20
 1/7 anonim válasza:
100%
Szerintem,(pláne, hogy kreol bőrűek) nem azért néznek, hogy jajj de szép vagy, hanem azt nézik, hogy ki lehet sebezhető, és kirabolható. Szerintem ha ilyet látsz, akkor slisszanj el hamar onnan, ha nem akarod, hogy az "értelmiségiek" kiraboljanak.
2013. szept. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Röntgenszemük van: mennyi érték van nálad. Ha nem ütöd meg a minimumot, amire beindul az egyik program bennük, hogyan szerezzék meg, bámulnak tovább.
2013. szept. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hivd fel a polgarorseget, az igazoltatas is mar elriasztja oket.
2013. szept. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálják ezt, mert nincs jobb dolguk. A ház előtt állni és a járókelőket bámulni még mindig érdekesebb, mint a szobában ülni és a falat bámulni.
2013. szept. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 yuda ***** válasza:
100%

Csak egy tipp.

Úgy képzeld el, vannak nagyon nagyon unalmas emberek, akik semmit, de semmit nem csinálnak egész nap. Esetleg Tv-znek, számítógépeznek.

Szinte tapintható az az üresség, ami kiárad belőlük.

Na most ezek az emberek annyira unatkoznak, hogy néha összeverődnek, de ez sem sokat segít rajtuk.

Egyikből nagyobb unalom árad, mint a másikból és egymással sem tudnak mit kezdeni. Nincs gondolatuk, semmi.

Állnak egy csoportban és csoportosan bámulva unatkoznak.

Mi van a fejükben, milyen gondolatok? Leginkább semmi.

2013. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken ez a tipikus kikapcsolódás. Vénasszonyok, bácsik, mindenki kinn a padon, sasolják az utcát, hátha valami történik. Gondolom unják a tévét.
2013. szept. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bennem is megfordult már a gondolat, hogy ezek az alakok olyanok, mint a keselyűk: kémlelik az áldozataikat, szinte kinézik a pénztárcát a járókelők zsebéből, várják, mikor ér oda egy gyenge, elesett ember, akire máris lecsaphatnak. Rendkívül ellenszenvesek. Ha "békés" szándékkal teszik, azt sem tudom megérteni. Ha mostantól életem hátralevő 40 évében (ha lesz annyi egyáltalán) semmit, de tényleg semmit nem kellene dolgoznom a megélhetésemért, akkor sem lenne egyetlen unalmas percem sem, ugyanis millió dologgal tudnám elfoglalni magamat.
2013. szept. 27. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!