Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nehéz teljesen a nulláról...

Nehéz teljesen a nulláról megtanulni néptáncolni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 29. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenki a nulláról kezdi el, senki nem születik néptánctudással. Egyébként ha komolyan akarod csinálni, akkor nehéz.
2014. jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A teljesen nullát értelmezzük most úgy, hogy semmilyen egyéb táncos, zenés előképzettséged sincs. Nem tudom, sportolsz-e valamit, ha igen, akkor az mindenképpen előny lesz, mert fizikailag is eléggé megterhelő tud lenni.


Amúgy ez teljesen egyéntől függ és attól, hogy mit tekintesz nehéznek. Mindenképp keress egy együttest vagy iskolát! Ott hivatásos oktatók vannak, akiktől sokkal egyszerűbb megtanulni, mint netről. Plusz, egy remek közösség része lehetsz.

2014. márc. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én is néptáncolok. Másodikos voltam, amikor elkezdtem (most 6. - os vagyok.). Mi somogyival kezdtünk, ami viszonylag könnyű volt, de egy osztálytársam is táncol, és ők valami nehézzel kezdtek.

Szerintem nem nehéz megtanulni, de mindenképp keress egy együttest, ne az internetről tanulj! És ahány tájegység, annyi tánc. Persze vannak hasonlók (pl.: Széki, Ördöngősfüzesi), mert közel vannak egymáshoz. És ez egyénfüggő. Ha el akarod kezdeni, akkor kezdj el, semmi sem gátol benne!

2014. ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Néptáncos vagyok, teljesen a nulláról kezdtem 1-1,5 éve. Nagyon sok múlik az oktatódon és a hozzáállásodon. A csapatunk olyan mint egy család. Jól érzem magam közöttük,ezért bennem van, hogy megfeleljek. Az oktatónk szinte az anyukánk és ez ösztönöz a táncra. Mindenki nulláról kezdi. Ha elnyeri a tetszésed képes vagy rá! Sok sikert kívánok:))
2014. júl. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!