Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Külföldön hogyan tanítják a...

Külföldön hogyan tanítják a történelmet? Mármint pl. : a világháborúkat, trianont? Vagy meg sem említik?

Figyelt kérdés
Pl.: angliában vagy franciaországban? Mint dicső győzelem? Vagy németországban, ausztriában? És trianon? Vagy meg sem említik külföldön? És a szabadságharcok évei ( 1840+ ) A legkitartóbb szabadságharc is a miénk volt ( 1848 ). Minden országon hullámként söpörtek végig és ugyanígy buktak el alig pár hét, hónap alatt. Kivéve Mo-t. Mi 2 évig húztuk. Ezeket hogy tanítják máshol?

2014. febr. 19. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol a saját történelmüket tanítják. A többit csak érintik.
2014. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden ország elsődlegesen a saját történelmét tanítja részletesen (főleg ha messzi múltra tekint vissza), a nekik egyetemes történelmet pedig úgy, ahogy mi is, a fontos(abb) eseményeket persze hogy tanulják, mint pl. a világháborúk, sőt az azokat lezáró békéket is, de nyilván Trianont nem olyan részletesen mint mi, lehet hogy csak említés szintjén szerepel. (mint ahogy mi se vesszük végig olyan részletesen a többi országgal kapcsolatos versailles-i békéket). A '48-as forradalmakról is tanulnak (szerintem) és biztos vagyok benne, hogy tesznek említést rólunk is. De azt ugye nyilván nem fogjuk elvárni se egy brit, se egy francia iskolától, hogy a mi forradalmunkat és szabadságharcunkat tanulják olyan részletességgel mint mi.

De amiket mi is tanulunk egyetemes töri szinten, azt szerintem ugyanúgy tanulják más országokban is, hacsak nem részletesebben.

2014. febr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Én már több mint egy éve tanulok amerikai középiskolában és még az első és második világháború után sem tudják mi az a Magyarország, nemhogy Trianon.
2014. febr. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én bár Magyarországon tanulok, de németül, és a német tanrend szerint. 10.-es vagyok, eddig egy szó sem esett semmiről, ami Mo.-hoz kapcsolódik. A régebbi dolgokra már nem igazán emlékszek, de Németo. történelmét tanultunk, 9.-ben Egyiptomot, Spártát, a rómaiakat és a görögöket, most pedig világtörténelmet tanulunk, háborúk stb. de a magyarok még mindig nem kerültek szóba, szerintem nem is fognak.
2014. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom érdekel-e még a kérdés, de egy darabig jártam brit középiskolába és ott éppen az első világháborút vettük. Említésre került Magyarország, mint a központi hatalmak része, illetve utána a békeszerződéseknél is Trianon, de mint mondták csak említés szintjén. Meg ott az oktatási rendszer is más, mint itthon. nem az van, hogy megmondják, na ez volt a rossz, mi meg a jók és győztük, hanem projektmunkában diákoknak kell saját véleményt alkotni az eseményekről. Egyszer saját békeszerződéseket kellet írnunk pl.
2014. okt. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!