Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha a mutatóujjunkat kinyújtva,...

Ha a mutatóujjunkat kinyújtva, a többit lecsukva jobbra-balra rázzuk az ujjunk, az ugye minden országban nemet ill. nem szabadot jelent? Ezt mindenki ismeri, ugye?

Figyelt kérdés
Csak mert egy animációt csinálok egy német emberkének, és nem tudom, ebből érti-e, mert jártam már úgy bizonyos kézjelekkel, hogy nem értették vagy teljesen másra gondoltak.
2014. márc. 1. 11:31
 1/2 anonim válasza:
90%

Igen, valóban minden országban a NEM-et jelenti.


KIVÉVE:


A BOLGÁROK fordítva jelzik a fejükkel az igent és a nemet. Az igenre rázzák a fejüket, a nemre ellenben lelkesen bólogatnak.

2014. márc. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ezt már hallottam, de valahogy nem tudom elképzelni. :) De ez most nem fej, hanem kéz. Remélem tényleg mindenhol így van :D
2014. márc. 1. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!