Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Örülnétek neki, ha végleg...

Örülnétek neki, ha végleg kimenne a divatból a húsvéti locsolkodás?

Figyelt kérdés

Szerencsére úgy veszem észre, egyre inkább afelé tartunk, a fiúk nem járnak locsolni, a lányok gyűlölik ha meglocsolják őket. Az egészet felesleges jópofizásnak tartom. Én a magam részéről egész nap itthon leszek húsvétkor, már évek óta nem locsolkodom.


27/F



2014. ápr. 20. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mivel nem kötelező, nem érint, annak meg minek örüljek hogy más mit nem csinál? Mi közöm hozzá?
2014. ápr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Egy kedves kis szokas. Ne valjunk mar olyan fapofava.
2014. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Szerintem már rég kiment. Én falun lakom és emlékszem gyerekkoromban nem győztük nyitni a kaput mindig állt egy locsolkodó az ajtóban. Aztán évről évre kevesebben lettek, már évek óta egy sincs. És ez általánosságban így van. Nekem mondjuk nem hiányzik.
2014. ápr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Megértelek barátom legszívesebben

átaludnám ezt az ünnepet remélem hamar túl leszünk rajta.

2014. ápr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem bánnám.
2014. ápr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
igen
2014. ápr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%
Örülnék, a többi keresztény ünnephez sincs semmi közöm.
2014. ápr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Őszintén szólva nem hiányzik nekem.
2014. ápr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
21. század, amikor az emberek már mindenre lusták... Mi a bajotok azzal, hogy évente egyszer van egy ilyen alkalom? Akkor minden nap legyen ugyanolyan unalmas, szürke?
2014. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
47%
NEM. Nagyon nem!!! Ez egy népszokás, és fontos őrizni a hagyományokat. Én lány vagyok, és szerintem a többi lány is élvezi, ha meglocsolják..csak szeretünk panaszkodni, és sajnáltatni magunkat. :D DE közben azért élvezzük..Az hogy te ilyen k****a lusta vagy...az szomorú...és nem a mi problémánk. (szerencsére) És ez nem egy felesleges jópofizás. Hagyomány, amit tisztelni kell.
2014. ápr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!