Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mennyire igazak a babonák? Én...

Mennyire igazak a babonák? Én m mostam, meg teregettem. Valaki tud mondani valami konkrétat.

Figyelt kérdés
2010. jan. 1. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Egyik sem igaz -.-
2010. jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát én is mostam , teregettem és soha nem hittem a babonákban. De a férjemmel úgy összevesztünk mint még soha mióta együtt vagyunk, úgyhogy én megfogadtam hogy ünnepnapon soha többé nem fogok mosni és teregetni!!!!!
2010. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak: na, ilyen butaságok miatt terjednek a babonák...

Amúgy gyakorlatilag egyiknek sincs alapja.

Ha egy kicsit elgondolkoznál: MITŐL lenne alapja?

Mondjuk az újévnek: szerinted a földpálya melyik sarka szögletes? Tehát mitől lenne kitüntetett az újév?

Vagy valami perverz lény figyeli a tetteidet, és ha újévkor mosol, akkor sátáni kacajjal majd jól balszerencsét hoz rád?


Gondolkozni, gondolkozni, gondolkozni...

2010. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A gyerekeim január 3-án síelni mennek, volt még néhány cucc amit ki kellett mosnom, hogy meg is száradjon addig. Ezért én is mostam, teregettem sőt mosogattam is. Szerintem nem szabad véresen komolyan venni a babonákat, mert csak behívjuk magunknak a rosszat. Ha az újszülöttünk összekakilja a rugiját akkor azt is hagynunk kellene kimosatlanul, csak mert 1-je van?! Szerintem nem.
2010. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Anyum is ezt mondta, hogy régen nekünk is mosott 1-én amikor még nem voltak ilyen pelenkák.
2010. jan. 2. 20:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Újévkor esett a hó.

Eszerint egész évben esni fog.

2010. jan. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem igazak, de jól esik emlegetni őket.

Tudjátok a szemetet kifelé kell seperni a lakásból :)

2010. febr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!