Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért és mióta van betiltva...

Miért és mióta van betiltva Németországban a Deutschland, Deutschland über alles himnusz?

Figyelt kérdés
Szóval a himnuszuk 1. versszaka be van tiltva, gondolom Hitler miatt, de nem biztos. De most tényleg ezért betiltották? konkrétan én azt sem tudom mit csinált Hitler, miért utálják ennyire, miért akkora szám. Csak annyit tudok, hogy sokan meghaltak, de hogy hogyan és miért, azt nem. Mióta van betiltva? Én csak most tudtam meg. Mit kap, aki mégis énekli a "tiltott himnuszt", ha lejátszák valami nagyobb helyen?
2014. jún. 23. 21:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Igen Hitler miatt. Pontos dátumot nem tudok.
2014. jún. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
Ja, hogy nem tudod, mit csinált Hitler? Akkor lehet, hogy nem itt kellene értetlenkedni, hanem utánanézni, koma! Koncentrációs táborok, holokauszt?
2014. jún. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Valaki nem akarja nekem viszonylag röviden de érthetően leírni? Mármint azt, hogy Hitler mit csinált pontosan. Ha utánakeresek nagyon sok hosszú szöveget találok, amiknek a felét amúgy sem értem meg nem is nagyon érdekel.
2014. jún. 23. 21:09
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
Lehet meg kell vele várnod, míg elértek töriórán a 2. vh-hoz. Hány éves vagy, 12-13?
2014. jún. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Tanultuk már, de nem értettem semmit mert nem magyarul tanultam..
2014. jún. 23. 21:13
 6/22 anonim ***** válasza:
40%
Akkor lehet, hogy nem neked való a téma.
2014. jún. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 rajcziz ***** válasza:
100%

Tudtommal törvényileg tiltva nincs, hogy más versszakot énekeljenek, maximum csak a himnusz megbecstelenítését lehetne ráhúzni, de nem hiszem, hogy ezt ennyire komolyan vennék. Egyszerűen arról van szó, hogy a három versszak közül a harmadikat választották, amiben közrejátszott a náci rezsim rossz emléke is.

Hitler személyiségére pedig egy mondattal úgy lehet rávilágítani, hogy a "hőn szeretett német népét" is hajlandó lett volna feláldozni a bukásra ítélt eszméiért.

2014. jún. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Deggial, esetleg válaszolhatnál normálisan is. Az lehet, hogy a töri nem nekem való téma, annál jobban semmit sem utálok, és már 5.-ben is kettes voltam belőle, de ez az egy érdekelne valamennyire. Viszont nem szeretnék elolvasni több oldalnyi szöveget. A 2. vh-ról ráadásul csak németül tanultam és kb egy szót sem értettem az egészből.. Bár amúgy is csak nagyon tömören vettük, kb. átugrottuk, Hitlerről sem igazán beszéltünk. Majd talán később. Bár mondjuk az történelem témakörből se maradt meg nekem sok.


Rajcziz, köszi a válaszod. Esetleg egy kicsit bővebben nem szeretnél mesélni Hitlerről? Tényleg nem kell sok, csak egy kicsit hogy mégis mit csinált, valahogy érthetően.

2014. jún. 23. 21:29
 9/22 anonim ***** válasza:

Itt: [link] megtudhatsz mindent mikor milyen himnusza volt Németországnak.

1933-'45 között volt a Deutschland, Deutschland alkalmazásban, és bizony Hitler miatt szüntették be, no meg mert arról szól, hogy a németek mennyivel felsőbbrendűek mindnekinél (másszóval: szélsőségesen nacionlista. Ha ezt nem érted: rasszita).


Hitler-bácsit azért nem szeretjük, mert ő robbantotta ki a 2. Világháborút. Az azért elég nagy szám volt. És igen, azért történt az egész mert a pasi nacionalista, rasszita és vallási okokból nekilátott meghódítani a világot, és rabszolgaságba dönteni illetve kiírtani mindenki mást.


A lejátszásáért MINIMUM nagyon csúnyán fognak rád nézni, deha peched van létezik valami törvény ellene, és akkor rádküldhetik a zsarukat is. Vagy simán elvernek.

2014. jún. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!
2014. jún. 23. 22:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!